Громадяни, чиє житло було знищено внаслідок російських обстрілів, зможуть оформити відповідні документи за спрощеною процедурою. Йдеться про позбавлення права власності.
Війна з Росією триває третій рік і поки що немає підстав говорити, що вона незабаром може припинитися. Щодня гинуть наші співвітчизники, багато українців втрачають своє житло. Для людини це звісно великий удар і біда, а зустріч з українською бюрократією, щоб підтвердити шкоду власності, стає додатковим фактором, що деморалізує.
 
Для того, щоб претендувати на компенсацію за зруйноване житло, громадянину необхідно отримати документ про позбавлення права власності. Тепер це можна буде зробити за спрощеною процедурою.
 
 
Народний депутат України  розповіла, що зараз українцю потрібно отримати лише витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ). Причому зробити це можна будь-яким зручним для себе способом: у нотаріуса, у державного реєстратора в ЦНАП, у міській громаді, на території якої було розташоване знищене житло.
 
Наявність такої виписки дає право отримати компенсацію за програмою еВідновлення. Механізм подачі компенсації нескладний, питання лише у тому, скільки це займе часу. Необхідно:
•  подати заяву про зруйноване житло зручним способом: у додатку Дія через ЦНАП у нотаріуса;
•  дочекатись визначення суми компенсації, яку формує комісія органу місцевого самоврядування;
•  отримати житловий сертифікат у Дії;
•  вибрати нове житло та забронювати кошти на нього в Дії. Підтвердження надійде протягом п'яти робочих днів;
•  припинити право власності на знищене житло та оформити угоду купівлі-продажу. Гроші нарахують продавцю протягом п'яти днів.
 
Зазначимо, що своїми житловими сертифікатами за програмою еВідновлення вже скористалися понад 800 наших співгромадян. Олена Шуляк розповіла, що для ще майже 270 сімей вже заброньовано кошти та незабаром вони зможуть купити собі нове житло.
 
.