В енергетичній компанії Yasno розповіли, чому деяким споживачам нараховують борги за електроенергію, навіть якщо вони не проживають у своїх квартирах і виїхали, наприклад, за кордон.
Справа в тому, що навіть якщо в будинку ніхто не живе, то передавати показники лічильника з електроенергії потрібно все одно. Якщо оператор не отримуватиме щомісяця дані, то він рахуватиме середньодобове споживання, і тоді споживачі переплачуватимуть, адже не проживаючи у квартирі, у них по факту мінімальне споживання, але не далеко не середнє.
Багато власників житла, отримуючи платіжки з великими сумами до оплати, не розуміють, звідки вони, і зовсім не оплачують їх, думаючи, що такі рахунки виставлені помилково. Однак замість того, щоб ігнорувати оплату і вганяти себе в борги, потрібно почати передавати показники лічильників просто вчасно платити за електроенергію. Якщо ви не проживаєте у квартирі, то рахунок до оплати буде мінімальним.
Якщо у квартирі, наприклад, залишився працювати холодильник, то варто щомісяця до останніх зафіксованих показників додавати 2-5 кіловат та платити за них.
Навіть якщо всі побутові прилади в квартирі відключені, то нульові показники все одно потрібно передавати щомісяця, щоб постачальник бачив, що ви фіксуєте дані вашого лічильника і, як і раніше, не проживаєте в квартирі.
Після повернення додому власникам житла варто сфотографувати дані лічильника або попросити контролера звірити дані. У разі переплати за електроенергію постачальник зробить перерахунок.
____________________________________________
У Міненерго зробили заяву щодо підвищення тарифу на електроенергію для населення
Тариф на електроенергію, за яким розплачується в Україні населення, не є ринковим. Він набагато нижчий за її реальну вартість. Однак рішення про його перегляд ухвалюватимуть не раніше, ніж за півроку.
Таку заяву зробив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю, яке він дав ТСН.
Влітку цього року населенню вже підвищили тариф на електроенергію. До 1 червня 2023 року в Україні діяв двоступінчастий тариф на електроенергію для побутового сектору. За обсягом споживання до 250 кВт-год він становив 1,44 грн, а ті, хто споживав понад 250 кВт-год, платили по 1,68 грн. Із червня для всіх було встановлено єдиний тариф – 2,64 грн.
.
За словами голови Міненерго, тариф, встановлений із червня, звичайно, також далекий від ринкового. Однак він дозволив енергетикам отримати хоча б якийсь фінансовий маневр для відновлення енергосистеми, пошкодженої внаслідок ракетних ударів ворога. Адже роботи з відновлення вимагали не лише великого людського ресурсу, а й величезних фінансових витрат.
Коли буде наступне підвищення тарифу на електроенергію?
На жаль, вартість електроенергії для населення доведеться ще підвищувати. Без цього не обійтись. Однак це - питання не найближчого часу, заспокоїв українців міністр. До закінчення опалювального сезону ніхто його не порушуватиме.
"У будь-якому випадку – це питання наступного року, після проходження опалювального сезону", – запевнив чиновник.