Оккупационные власти Херсона подтвердили задержание городского головы, заявив о его "нейтрализации".
Коллаборант Кирилл Стремоусов, назначенный "заместителем главы военно-гражданской администрации" Херсонской области признал похищение мэра Херсона Игоря Колыхаева. Об этом во вторник, 28 июня сообщили РосСМИ.
При этом Стремоусов назвал похищение мэра "нейтрализацией".
 
"Задержан экс-мэр Колыхаев, человек, который является мэром - героем для нацистской среды. Человек, который открыто глумился, призывал игнорировать процессы, это человек, который многому навредил по процессу денацификации. Наконец-то его нейтрализовали", - заявил коллаборант.
 
 
По его словам, Колыхаев призывал социальных работников не выполнять преступных приказов оккупационных властей.
Стремоусов добавил, что "управлением" города займется назначенный оккупантами "комендант" Александр Кобец.
Напомним, Игорь Колыхаев оставался в Херсоне, несмотря на оккупацию города и назначение оккупантами своего ставленника на роль мэра. 28 июня стало известно о его похищении.
__________________________________________________________________________________________________________________

Обстріл Нової Каховки на Херсонщині: Окупанти створили черговий фейк

Вечір 28 червня видався для жителів тимчасово окупованої Нової Каховки не з найлегших. Окрім щоденних проблем, які приніс ворог на наші землі, злиднів та невпевненості у завтрашньому дні, жителі міста опинилися ще й під обстрілом.
 
Звісно ж, ворожі пропагандисти одразу ж підхопили цей інфопривід для того, аби звинуватити Збройні сили України в тому, що це саме вони «прицільно вдарили по виключно мирних об'єктах». Але правда набагато глибша, аніж подають це загарбники.
Розбираємося, що ж сталося увечері 28 червня у Новій Каховці насправді.
 
Що сталося
Близько 21-ї години вечора в сторону Каховської агломерації вилетіло кілька ракет. В самій Новій Каховці, за повідомленнями жителів міста, спрацювала система оповіщення про повітряну небезпеку. Найімовірніше, налаштували цю систему саме окупанти, адже після невдач у Чорнобаївці саме в Каховській агломерації наразі спостерігається велика концентрація їх живої сили та техніки.
 
.
 
Ми лише можемо припустити, що ракети запустили саме ЗСУ з метою ураження ворога. Подібні ситуації вже траплялися в місті у попередні дні — були й прямі влучання у склади боєприпасів ворога, спрацьовувала й система ворожої ППО.
 
За повідомленнями українських ЗМІ з посиланнями на джерела, наближені до української армії, кілька ракет таки влучили у задані цілі. А от кілька снарядів було збито ворогом безпосередньо в межах Нової Каховки. Уламки збитих ракет впали на житлові будинки, а також на будівлю місцевої адміністрації.
Зазначимо, що система ППО московитів дозволяє збивати повітряні цілі за межами населених пунктів — цей факт доводять попередні випадки обстрілів їх позицій в цьому ж районі. Але цього разу ППО спрацювала саме в межах міста, що й призвело до падіння уламків буквально на голови новокаховців.
 
Для пропагандистів це стало черговим приводом звинуватити українську армію в обстрілах мирних жителів, що не відповідає дійсності. Подібні заяви вже лунали щодо Херсона та після провокативного обстрілу окупантами Чорнобаївки та Білозерки.
 
 
Реакція окупантів
Усі підконтрольні ворогу псевдоЗМІ та Telegram-канали в один голос одразу ж почали звинувачувати ЗСУ в умисному обстрілі Нової Каховки. Акцент робився на прицільних ударах «виключно» по мирних об'єктах. Зазначимо, вище ми вже писали про те, що це не відповідає дійсності.
Таких повідомлень були десятки, здебільшого пропагандисти посилалися одне на одного, робили репости цих повідомлень з одного Telegram-каналу на десятки інших. І скрізь йшлося про одне й те саме: буцімто по цивільній інфраструктурі Нової Каховки було випущено чотири українські ракети «Точка У».
 
Також пропагандисти заявили про загибель дитини та поранення трьох цивільних осіб. При цьому на жодному фото чи відео не було продемонстровано жодного доказу того, що хоча б хтось з цивільних постраждав. АЛЕ! Це не означає, що серед мирного населення насправді не було потерпілих!
Наразі через тимчасову окупацію міста неможливо встановити справжні масштаби руйнувань та наявність або відсутність загиблих чи поранених.
 
Офіційна позиція України
На момент написання цього матеріалу офіційно про цей інцидент у Новій Каховці ані військове керівництво, ані правоохоронні органи жодної інформації не повідомляли. Це зрозуміла позиція, адже вже неодноразово зазначалося, що українська влада й армія не можуть і не мають права в режимі онлайн коментувати успіхи або поразки у веденні оборонних або контрнаступальних дій.
Тож наразі нам лишається тільки чекати на офіційні роз'яснення та робити висновки з тієї інформації, якою ми володіємо по факту.
 
 
Висновок
А по факту стався акт провокації з боку ворога з метою дискредитації української армії. Захищаючи свої позиції, ворог завдав удару засобами ППО по снарядах, які, швидше за все, було запущено українськими військовими по воєнних об'єктах окупанта.
Маючи змогу збити повітряні цілі за межами міста й розуміючи небезпеку для цивільного населення ворог дозволив ракетам увійти в повітряний простір Нової Каховки, після чого й завдав по них удару, збільшивши імовірність влучання уламків безпосередньо по цивільній інфраструктурі.
 
Подібну ситуацію вже спостерігали херсонці в ніч на 28 квітня 2022 року. Тоді ворог запустив над Херсоном кілька ракет, які сам же і збив в межах міста. Уламки впали в центральній частині обласного центру, завдавши часткових руйнувань низці будівель: Головпоштамту, міської ради, Морської академії, Будинку профспілок тощо. Цей факт став «красивою картинкою» для пропагандистів, які взялися переконувати містян в «злочинах ЗСУ».
 
Головним меседжем стало твердження про те, що Україна не збирається звільняти місто, українській владі життя та здоров'я громадян на окупованих московитами територіях байдужі тощо. На жаль, ми знаємо факти того, що на декого з містян такі повідомлення подіяли внаслідок відсутності правдивої інформації, адже Херсонщина наразі перебуває в інформаційній ізоляції.
 

 
Подібної реакції від жителів Нової Каховки та загалом Каховської агломерації окупанти чекають й зараз. А для того, аби добитися «необхідного ефекту» вони можуть і далі вдаватися до подібних провокацій та, навіть, самі обстріляти житлові квартали того чи іншого міста, як це робиться наразі, на приклад, у Донецьку.
 
Тож закликаємо жителів Херсонської області критично ставитися до будь-яких заяв окупантів та аналізувати події в області. Важливо ретельно звертати увагу на найменші деталі: як працює ППО, звідки ідуть «прильоти», що ви бачили на власні очі та чули наживо. Реалії доволі часто виявляються зовсім іншими, аніж заявляють пропагандисти та колаборанти.
.