Правда спливла у реанімації
 
Думав перехитрувати невблаганну хворобу,а натомість злегковажив власним життям. У Херсоні 67-річний чоловік десь підхопив ковід – звичайна справа, як на нинішні часи. Десять днів лікувався вдома, та ставало дедалі гірше. Тож коли температура тіла підскочила до захмарних 39 градусів із лишком,  дихати стало важко, а безкінечне кахикання просто роздирало горлянку, сімейний лікар скерувала пацієнта до базової клінічної лікарні імені Афанасія та Ольги Тропіних.
 
 
Там пенсіонера із діагнозом «двостороння пневмонія» поклали до інфекційного відділення, яке на той момент уже заповнилося ледь не вщерть. Узялися за лікування, та недужому ставало дедалі гірше, тож перевели до реанімаційного боксу – під апарат швидкої вентиляції легень. Дні за днями тривали, але херсонець на поправку не йшов. Навпаки, дихальна недостатність загострювалася, і це дуже дивувало лікарів – адже хворий мав сертифікат про вакцинацію від COVID-19.
 
— До того у нашій реанімації вже перебувало п’ятеро вакцинованих. Та всіх їх без винятку за два-три дні вдавалося стабілізувати, й вони незабаром виписувалися. А тут людина згасає на очах. І ми губилися в думках, чому вакцина не подіяла. Я ж сам вакцинований, і щодня контактую з хворими, причому дуже важкими, але мого імунного бар’єру вірус не пробиває. Та зрештою, на другому тижні в реанімації пацієнт уривчастим шепотом (говорити вже майже не міг) зізнався – сертифікат у нього фальшивий. Мабуть, купив, аби з’їздити за кордон. Те саме сказала дружина, котра сама перехворіла у легкій формі, й навідувала чоловіка щодня. Щодня плакала й вона, й донька. Чи шкодував пацієнт про свою страшну помилку із «несправжньою» вакцинацією, ми так і не дізналися, бо йому вже з кимось спілкуватися було несила. Та й під ШВЛ не дуже побалакаєш. А на 25-й день він помер – не врятували, — розповідає сумну історію завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії «Тропінки» Андрій Сис.
 
Купив папірця – життя не купив
 
.
 
Смерть кожного пацієнта завдає не тільки його рідним та близьким лікареві невимовного душевного болю. І від того болю не сховатися ні за якою бронею. А уявіть собі, що тільки в жовтні, і тільки в лікарні імені Тропіних Херсона померло понад сто ковідних хворих, каже заступник медичного директора закладу Євген Миронов. Та медиків просто шокують наївні спроби обивателів «полегшити життя», купивши «лівий» документ про вакцинацію в якогось шахрая. Адже з тим нічого не вартим папірцем ти не купуєш ані здоров’я, ані надії вижити на випадок зараження. А от справжнє щеплення таку надію дає. В усякому разі, за весь час коронавірусної епідемії у лікарні імені Тропіних не помер ЖОДЕН вакцинований пацієнт. Звичайно, з числа тих, хто пішов на пункт вакцинації, та дочекався щеплення, а не обміняв власне життя на жалюгідні кілька тисяч гривень.
 
Факт. У державі Сінгапур  держава оплачує лікування від коронавірусу тільки щепленим громадянам. Той, хто від вакцинації без поважних причин ухилився, платить за це з власної кишені. А медичні послуги там ну дуже дорогі.
 
Інформація до роздумів. Всього лише за один уїк-енд на контрольному пункті в’їзду-виїзду Каланчак у Херсонській області зупинили сімнадцять громадян України, котрі бажали швидше «проскочити» адміністративну межу, пред’явивши фальшиві COVID-сертифікати. Чималенький штраф за це вони, звісно, заплатять. Та як би не довелося заплатити й життям, як уже заплатив простий херсонський пенсіонер, померлий у «Тропінці».
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
_______________________________________________________________________

Комиссия МОЗ уличила николаевских врачей в необоснованном назначении антибиотиков при СOVID-19

Комиссия министерства здравоохранения Украины, проверявшая на минувшей неделе «ковидные» больницы в Николаеве, выявила массовые нарушения со стороны врачей при назначении антибиотиков больным коронавирусной инфекцией.
 
 
Об этом члены комиссии сообщили в ходе беседы в кабинете главврача городской больницы № 3 Юрия Дячука, в присутствии начальника Николаевского облздрава Максима Безносенко и начальника горздрава Ирины Шамрай.
 
В той или иной мере данное нарушение было выявлено во всех больницах Николаева, занимающихся лечением «ковидных» больных. Хуже всего ситуация в этом плане в областной инфекционной больнице: по словам членов комиссии, там антибиотики — в том числе фторхинолоны — назначают всем «коронавирусным» больным без разбору.
 
Как известно, антибиотики не действуют на вирусы. Протокол лечения СOVID-19 предусматривает назначение антибиотиков только при наличии у пациента лабораторно подтвержденной сопутствующей бактериальной инфекции. В Николаеве же коронавирусным больным назначают, как правило, по два антибиотика, причем в самом начале заболевания.
 
 
Необоснованный прием антибиотиков при коронавирусной инфекции может нанести значительный вред здоровью пациента: снижение иммунного ответа, увеличение длительности заболевания, тяжести его протекания и т. д. Кроме того массированный неконтролируемый прием антибиотиков увеличивает количество антибиотикорезистентных бактерий.
Об опасности необоснованного приема антибиотиков при коронавирусной инфекции неоднократно предостерегала Всемирная организация здравоохранения. В частности, по мнению ВОЗ такая группа антибиотиков как цефалоспорины скоро может перестать быть эффективной из-за массированного применения на начальном этапе пандемии СOVID-19.
.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НА САЙТЕ ТИПИЧНЫЙ ХЕРСОН: Кузин назвал число умерших после прививки граждан