Суд встановив, що громадянка України, яка до повномасштабного вторгнення рф працювала на посаді оперуповноваженого (по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів) оперативного відділу державної установи «Херсонський слідчий ізолятор». Починаючи з червня 2022 року по листопад 2022 року вона з власної ініціативи добровільно розпочала «службу» у незаконно створеному органі окупаційної влади на посаді «старшего оперуполномоченого оперативного отдела учреждения «Следственный изолятор №1» Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области Федеральной службы исполнения наказаний рф». Тим самим вона перейшла на бік ворога в період збройного конфлікту.
 
Обвинувачена свою вину визнала повністю. Суд у вироку зазначив, що обвинувачена не тільки не бачила в своїй уяві будь-якого бажання на самопожертву, однак і відмовилась виконувати свій прямий обов’язок із захисту Батьківщини, зрадивши державні інтереси на користь ворога.
«Що для звичайного українського громадянина є жертвою, для державного службовця, працівника правоохоронного органу є боргом (обов’язком)», – зазначив суд.
Під час судового розгляду прокурор та обвинувачена уклали угоду про визнання винуватості. Суд затвердив цю угоду та виніс вирок: 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.