В Україні долари, випущені до 1996 року, а також купюри з певними ушкодженнями відмовляються приймати у банках та обмінниках. При цьому банкноти можуть надіслати на обмін в іноземний банк (інкасо).
 
Як йдеться у роз'ясненні НБУ, банки приймають пошкоджені купюри для обміну із банками-респондентами за кордоном. Обмін може зайняти до 18 місяців, при цьому ця послуга коштує до 30% номінальної вартості купюри.
 
 
На такий обмін (інкасо) приймають:
●  пошкоджені вогнем, водою, хімікатами купюри;
●  банкноти, що розірвали на частини;
●  якщо є пошкодження захисних елементів;
●  із забрудненнями, які видно при просвічуванні ультрафіолетом.
 
Прийти в обмінник чи банк і обміняти таку валюту відразу не вдасться. При цьому послуги інкасо надають далеко не всі банки. Рішення про те, чи банкнота відповідає одному із зазначених вище критеріїв, приймає співробітник каси. В результаті одну й ту саму банкноту в одному банку можуть обміняти, а в іншому – запропонувати відправити на обмін. Якщо є сумніви, що купюра справжня, її відправляють на безкоштовну експертизу до Нацбанку.
 
Процедура інкасо може зайняти до 18 місяців, при цьому комісія за таку послугу може становити близько 30% від номінальної вартості валюти. Також проблеми можуть виникнути при спробі обміну доларів 1996 випуску. Справа в тому, що лише після 1996-го дизайн та захисні елементи на американській валюті змінили. Всі випущені долари (незалежно від року випуску) дійсні, проте на практиці багато обмінників та банків відмовляються приймати старі банкноти. Або ж просять за це комісію.
 
.