В Україні можуть запровадити обов'язкову базову військову службу замість строкової. Це передбачає законопроект про мобілізацію, який нардепи наразі готують до другого читання.
Про це повідомляє   Міністерство оборони України .
У відомстві вказали на основні нововведення мобілізаційного законопроекту № 10449, зокрема поставили крапку в питаннях щодо нібито планів зменшити мобілізаційний вік.
 
Зазначається, що пропонується з наступного року запровадження обов'язкової базової служби для молодих людей від 18 років замість "строчки".
Загалом же йдеться про мобілізаційний вік не від 18 років, а від 25 до 60 років.
"З 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка", - йдеться в заяві міністерства.
 
 
В прес-службі додають, що від її проходження в університетах звільняються деякі категорії громадян.
"Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці у воєнний", - передали в Міноборони.
Також пропонується, що громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби. Крім того, українці з 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку, тобто від 25 років.
________________________________________________

У Раді відхилили бронювання військовозобов'язаних із високою зарплатою

Правки щодо бронювання військовозобов'язаних, які отримують певну зарплатню та сплачують податки, були відхилені комітетом Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 
Про це в коментарі LIGA.net розповів нардеп від Слуги народу, член профільного комітету Ігор Копитін.
 
За словами Копитіна, були окремі пропозиції щодо бронювання осіб, які отримують певну зарплатню та сплачують податки, але вони були відхилені "навіть без обговорення".
"Метою законопроєкту є встановлення соціально справедливої мобілізації. Фактичною суттю таких правок став би принцип "війна для бідних". А це неприпустимо" – наголосив нардеп.
Копитін зауважив, що в комітеті відбувається попередній розгляд.
"Можливо, у сесійній залі Верховної Ради під час другого читання автори цих правок зможуть ініціювати їх врахування", – додав він.
 
 
.