У ЗСУ зараз надто багато бійців літнього віку. Водночас молодих чоловіків дуже бракує. Через це в Україні треба терміново посилити мобілізацію молоді. Адже якщо на фронті воюватимуть переважно літні чоловіки, Україна війну не виграє.
Про це заявив у прямому ефірі одного з українських телеканалів офіцер 54-ї окремої механізованої бригади Олександр Афанасьєв.
 
Літні бійці – це слабка ланка українського війська, вважає офіцер. Не тому, що вони погано мотивовані, або не хочуть воювати за Україну. Цим чоловікам не бракує ані життєвого досвіду, ані патріотизму. Та, на жаль, їхній фізичний стан вже не дозволяє їм воювати нарівні з молодими.
"Війна — це справа молодих.  Не може дідусь, який пішов в армію добровольцем, робити роботу молодих хлопців”-, заявив Афанасьєв.
 
 
Та, на жаль, нині окопах частіше можна зустріти чоловіків у віці 50+, аніж молодих. І це – велика проблема. Українці, особливо ті, яким пощастило знаходитись подалі від лінії фронту, не усвідомлюють всієї серйозності ситуації, каже військовий. Треба нарешті всім усвідомити, що ця війна швидко не скінчиться, і що вона - надовго. А отже, не вдасться нікому відсидітись у тилу. Війна. так чи інакше, стане справою кожного українця, переконаний офіцер.
Отже, військовий закликав молодих українців не вірити міфам про швидку перемогу, а йти на фронт і пришвидшувати її.
 
Із позицією бойового офіцера згодні й експерти
Так, на думку військового експерта Олега Жданова, літні люди не можуть ефективно воювати, незважаючи на всю їхню мотивацію.
"Літні люди та пенсіонери — це не бойова сила. Вони не мають достатньої фізичної та психологічної підготовки для того, щоб вести бойові дії”, - переконаний Жданов.
 
Згоден з ним і економіст Сергій Фурса. Він вважає, що в Україні слід активніше проводити мобілізацію молоді, а літніх чоловіків залишити для роботи в тилу.
“Нам потрібно залучати до війни молодь.  Пенсіонери повинні займатися тим, що вони можуть робити найкраще, а це — виробництво, освіта та медицина”, - заявив 41-річний Сергій Фурса.
________________________________________________

В Україні розпочинають смарт-мобілізацію військовозобов'язаних: у Мінцифри пояснили, чим вона відрізняється від звичайної

В Україні незабаром буде запущено смарт-мобілізацію. Військовозобов'язані громадяни зможуть обирати собі військову спеціальність онлайн. Для цього не потрібно буде відвідувати військкомат ні добровільно, ні з примусу.
Як це має працювати, розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
 
.
 
Багатьох українців відлякують від мобілізації насильницькі методи працівників ТЦК та відсутність будь-якого вибору. Умовно кажучи, чоловіка зустріли на вулиці, не зовсім добровільно посадили в автомобіль та відвезли до ТЦК. А через пару днів його вже везуть до навчального центру, де навчатимуть військової спеціальності, до якої він зовсім не має здібності, немає навичок і за якою не має бажання служити. Тобто військовозобов'язаному не залишають жодного вибору: йди і служи, куди тебе направили.
 
При смарт-мобілізації чоловік сам зможе обрати собі військову спеціальність, яку він хотів би опанувати, і пройти підготовку під керівництвом досвідчених наставників.
Вже за місяць-два планують запустити пілотний проект із навчання операторів дронів. Будь-хто охочий зможе подати заявку на таке навчання.
 
"Ми будемо через місяць-два запускати "пілот" на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів. Це може бути сапер, водій, усі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов'язання, які в тебе ризики, як ти навчатимешся", - повідомив Михайло Федоров.
 
 
його запросять на зустріч із рекрутером. І далі вже ректурер визначатиме, чи зможе він опанувати ту військову спеціальність, на яку подавав заявку. Якщо рекрутер схвалить його кандидатуру, мобілізований пройде навчання з досвідченими інструкторами, які мають не лише теоретичні знання, а й бойовий досвід.
 
"Після запуску нововведення можна буде побачити, скільки українців мобілізуватимуться самостійно, як вони проходитимуть відбір, і як вони після цього будуть служити, наскільки будуть мотивовані", - зазначив глава Мнцифри.
 
При цьому він також звернув увагу на кілька важливих моментів, які докорінно відрізнятимуть смарт-мобілізацію від звичайної через ТЦК:
●  не треба йти у військкомат;
●  онлайн-тест та розмова з рекрутером виглядають так само, як звичайна співбесіда при прийомі на звичайну роботу – без залякувань і примусів;
●  в процесі навчання з курсантом займатимуться досвідчені фахівці, які знають про ситуації, що виникають у бойовій обстановці, не з чуток, а з особистого досвіду. Вони можуть багато чого передати і багато чого навчити. І лише повністю озброївшись всебічними знаннями, мобілізований потрапляє на фронт.