Ринок землі в Україні з 1 січня відкриється для юридичних осіб. Це було заплановано ще задовго до війни. Міністр аграрної політики Микола Сольський розповів, чи вплинуть нові зміни на вартість земельних ділянок.
За словами очільника Мінагро, на українському ринку землі нічого не зміниться після того, як юридичні особи зможуть купувати угіддя сільськогосподарського призначення. Ціни залишаться такими, як є зараз. Чутки про те, що іноземці та агрохолдинги начебто все скуплять, не відповідають дійсності.
 
"Бабця і дідусь в селі не сидять і не чекають, аби продати свою землю саме юрособам. Тобто відбувається пусте необґрунтоване накручування. До речі, пайовиків вчергове не питають, чого вони хочуть. Коли починають волати про мораль і різного роду красиві гасла, точно під цим мається на увазі щось інше. Ми ж не кажемо виробникам техніки чи добрив, що вони не сьогодні мають гроші отримати, а потім. А от бабці з дідусями з їхньою землею як 20 років чекали, так іще почекають", – розповів Микола Сольський.
Так, з нового року купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення в Україні зможуть не тільки фізособи, як зараз, а й юридичні особи. При цьому будуть діятти обмеження: одна юрособа не зможе претендувати більше, ніж на 10 тис. га, й при цьому покупцями зможуть бути компанії виключно з українськими бенефіціарами.