Вранці 28 жовтня  новокаховчан ошелешила тривожна і сумна новина: невідомі вандали розтрощили 25 малих архітектурних форм  у вигляді вазонів і куль, що є окрасою  архітектурного ансамблю  старої частини нашого міста. На відновлення  пошкоджених МАФів комунальникам знадобився майже тиждень. За цей час знайшлися і  причетні до скоєного. Кому заважало наше спільне архітектурне надбання? Як з’ясувалося – двом  17-річним студентам училища №14: Павлу та Сергію, які, напившись оковитою у п’ятницю ввечері, вирішили продемонструвати героїзм у боротьбі з бетоном та цеглою…
 
Перший – житель Горностаївського району, його товариш – Каховського. Обидва юнаки сироти. Щоправда Павлом опікуються прийомні батьки, які докладають максимум зусиль, аби хлопчина був одягнутим, доглянутим, ситим та мав змогу навчатись. Що мотивувало хлопців піти на такий крок – невідомо. Як і  те, чи усвідомлюють вони, яку велику шкоду завдали найперше собі, а потім – рідним,  місту, навчальному закладу.
 
 
Відверта розмова з цього приводу, за участі цих студентів та колективу ПТУ-14, відбулася в стінах закладу вчора, 7 листопада. Завітав на неї міський голова Володимир Коваленко, якому важко було стримувати своє обурення.
 
 
«Директор закладу, викладачі, міська влада сьогодні шукають усі можливі шляхи, аби зберегти ваше училище, звідки ви підете спеціалістами у доросле життя, а не бандитами на вулиці, – наголосив мер. –  Новина про знищення та пошкодження МАФів мене шокувала. Це місто в пісках побудували колись для нас з вами, аби ми його розвивали, цінували, любили, змінювали на краще. І ніхто не давав права будь-кому його руйнувати.  Я звернувся до громадських активістів, які прийшли на допомогу поліції і знайшли тих, хто завдав цієї шкоди.  Хлопцям з громадського формування  «Ніхто крім нас» (керівник Володимир  Арнаут)  за це окрема подяка. Саме  з таких вам треба брати приклад – з людей, яким небайдужа доля рідного міста».
 
.
 
 
Бесіда у присутності громадськості, ЗМІ, поліції, соціальних працівників тривала довго. Не могли стримати емоцій і деякі студенти. Один юнак  сказав хлопцям: «Я теж сирота, але навчаюсь і не шукаю пригод. Чому я через таких, як ви маю страждати? Чому через такі ваші вчинки про нас, студентів, будуть думати як про негідних членів суспільства?».
 
Соціальний працівник Горностаївського району поінформувала: труднощі з Павлом виникали  у прийомній родині й раніше: паління, алкоголь, прогулювання уроків. Тож це сумне, але продовження логічного ланцюжка, який юнак перервати ще в силі. Коли надали слово «героям» дійства – ті мовчали. Павло навіть намагався зухвало сперечатися. Його товариш Сергій виглядав більш пригніченим, бо, напевно, йому все ж таки соромно…
 
 
Крапку у цій ситуації, звичайно, поставить суд. Як повідомив Валерій Новицький, начальник сектора превенції, розслідування триває, факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.. 296, ч.2  КК «Хуліганство», що передбачає покарання  обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.