Наприкінці 2023 року очікується зростання курсу долара до гривні. Навіть у разі позитивного рішення щодо фінансової допомоги від США та ЄС курс не залишиться на місці на довгостроковий період.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Антон Курінний, дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку.
Згідно з очікуваннями Мінекономіки, на кінець 2023 року курс може зрости до 38,6 грн/долар (пояснювальна записка до проекту держбюджету на 2024 рік). І це ймовірний сценарій.
 
"Щодо прогнозів: Мінфін бачив курс на рівні 40-41 грн/долар на кінець року. Але ринок побачив, що ці очікування Мінфіну ніяк не стосуються реальності та курсу НБУ. Курс на рівні 38,60 грн/долар трохи реальніший", - сказав Курінний.
 
 
Як зазначив банкір, НБУ почав давати зміцнюватись долару по 10 копійок на день останні пару днів. "Можливо, при зберіганні такої стратегії гнучкого курсу наприкінці року ми і доженемо прогноз очікування Мінекономіки та будемо десь у коридорі 38,00-38,50 грн/долар", - вважає він.
Наприкінці грудня в Україні традиційно збільшуються бюджетні витрати, які чинять тиск на гривню.
 
"Так, очікується тиск, і можливо був би розширений спред між готівкою та міжбанком, але НБУ вчасно зробив крок для стабілізації й дав можливість без обмежень продавати готівку через каси банків. Через це очікується звуження спреду між курсами готівкового та безготівкового ринків", - зазначив Курінний.