Не всі жителі нашої країни знають, коли Великдень 2024 – Україна з 1 вересня минулого року перейшов на новий календар. Православна церква України ухвалила рішення про те, що тепер країна житиме за новоюліанським календарем.
 
Відомо, що Великдень 2024 року за новим календарем відзначається 5 травня – представники церкви кажуть, що прийняття іншого літочислення ніяк не впливає на святкування великої урочистості. Справа в тому, що представники Православної Церкви України (ПЦУ) та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) визначають дату, коли Христос Воскрес по-різному, використовуючи різні версії Пасхалії.
 
 
Наприклад, новоюліанський та юліанський календар визначає, що Великдень може настати з 4 квітня по 8 травня. Православні віруючі, у свою чергу, відштовхуються від дня весняного рівнодення, тому в нашій релігії Великдень не може наступити раніше, ніж 4 квітня. 
 
З цього випливає і те, коли відзначається Великдень 2024 року: дата католицька та православна неоднакова –  католики  вже зустріли світле свято  31 березня , а от  у православних християн  все ще попереду – свято настане  5 травня.
 
Ми вже з'ясували, коли відзначається Великдень 2024 – Україна за новим календарем зустрічає це свято 5 травня. Проте, попереднього року його відзначали 16 квітня, наступного Великодня буде 20 квітня.
 
.
 
Для того, щоб зрозуміти, коли буде Великдень у 2024 році православний, важливо розуміти принцип розрахунків. Церковні діячі кажуть, що ще 325 року постановою Нікейського собору було визначено порядок наступу Великодня. Свято можна відзначати після:
•  весняного рівнодення 21 березня;
•  першого повня після рівнодення;
•  після повного місяця (у неділю);
•  єврейське свято Песах.
 
Так було розроблено "вічна пасхалія" на основі юліанського календаря, але він виявився не дуже точним. У 16 столітті римо-католики почали використовувати грецький календар, але виникла інша проблема - з ним вигадана "вічна пасхалія" стала неактуальною.
 
Тоді розробили новий календар за вимогами Нікейського собору, але навіть у той час багато церков не погодилися з існуючим порядком, продовжуючи користуватися юліанським календарем. Так відбувається і зараз – наприклад, РПЦ, Білоруська, Грузинська та деякі інші церкви не переходять на григоріанське літочислення.