Виїзд умільців на заробітки за кордон із наслідками у вигляді послаблення конкуренції  та інфляція спровокували новий стрибок цін на послуги з ремонту в Херсоні. Додаткові витрати у власників квартир та приватних будинків стали суттєвішими: електрики, сантехніки, фахівці з газового обладнання тепер виставляють умови – платня за їх роботу не повинна бути меншою від сотні гривень, ще й стільки будьте ласкаві сплатити за сам виїзд. Тож навіть дрібний хатній ремонт влітає у копієчку:у випадку з простенькою заміною електричного вимикача у кімнаті, сам вимикач коштуватиме вам 50-60 гривень, а от монтер візьме чи не в чотири рази дорожче! Причому ні на які суттєві знижки ремонтники зазвичай не погоджуються.
 
Подорожчання таких послуг стосується не тільки приватних осіб, а й організацій співвласників багатоквартирних будинків. Адже з внесків своїх члені ОСББ не винаймають штатних ремонтників, а за потреби укладають договори на обслуговування внутрішньо будинкових мереж із робітниками, зареєстрованими як фізичні особи-підприємці. І якщо ці ФОПівці також піднімуть свої розцінки, це може позначитися й на сумах комірного, які сплачують члени кондомініумів. Хоча тут усе індивідуально: розміри платні за обслуговування залежать ще й  від фактичного стану мереж та обсягу роботи.
 
 
 — Наше ОСББ має договори на обслуговування мереж із електриком та сантехніком – адже нашій девятиповерхівці уже сорок років виповнилося, і нагляд потрібен. Електрику сплачуємо 1000 гривень щомісяця, сантехніку – 1400 гривень. Однак платня сантехніку не збільшилася, а навіть зменшилася на 200 гривень у місяць Адже старі труби водопостачання замінили, а відтак, обсяг робіт зменшився, — каже голова 240-квартирного ОСББ  на вулиці Комкова, 92 Наталія Старунська-Горбенко. – Хоча я не виключаю, що рано чи пізно розцінки платні за договорами із ФОПівцями доведеться переглянути у бік їх збільшення. Вони вже на це прозоро натякають: сантехнік посилається на те, що деінде він більше грошей може заробити. Але у найближчому майбутньому міняти умови договорів не плануємо.   
 
Самі ж ФОПівці-ремонтники прогнозують, що ціна їхніх послуг зростатиме і надалі. Адже держава збільшує фіскальний тиск на малий бізнес, зобов’язуючи надавачів послуг купувати, зокрема, касові апарати або ж реєстраторі розрахункових операцій. А це від 5 до 15 тисяч гривень витрат, які виробничими назвати не можна. І взяти такі гроші нізвідки, окрім як з кишень споживачів.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.