До свого робочого місця в Каховській центральній районній лікарні повернувся лікар-анестезіолог Володимир Алмазов. 22 жовтня 2019 року Каховський міськрайонний суд визнав його винним у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків, що спричинило смерть 3-річної дитини. Тоді Алмазову присудили 2 роки позбавлення волі з забороною займатися лікарською діяльністю протягом 3 років зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік.
 
4 лютого Херсонський апеляційний суд скасував попередній вирок і призначив новий розгляд в Каховському міськрайонному суді.
Інформацію про повернення Алмазова на роботу підтвердила директорка Каховської ЦРЛ Олена Мазур.
 
 
– Лікар приніс ухвалу суду, якою йому дозволено повернутися до роботи. Тож, зараз він вважається не винуватим. На днях він приступив до своїх обов’язків. Алмазов не працював з жовтня 2019 року. Тоді він сам написав заяву про звільнення, отримавши на руки попередній вирок суду, – пояснила вона.
 
Цей вирок каховському лікарю-анестезіологу став одним із небагатьох прецедентів в Україні, коли медика притягнули до відповідальності за смерть пацієнта. Сам інцидент стався ще в лютому 2016 року. Тоді каховський лікар під час проведення операції з видалення апендициту у 3-річного хлопчика ввів йому в 5 разів вищу дозу знеболюючого, від чого той помер на операційному столі.
 
Апеляційні скарги на вирок суду подали одразу дві сторони процесу – сам обвинувачений і прокуратура Херсонської області. У своїй скарзі Володимир Алмазов заявив, що не визнає своєї вини у смерті дитини. Натомість прокуратура вважає винесений вирок проти нього занадто м’яким і попросила винести новий, більш суворий.
 
.
 
Як вказано в ухвалі Херсонського апеляційного суду, висновок судово-медичного експерту підтверджує, що смерть дитини «настала від перевищення об’єму введених у кров’яне русло медичних препаратів лікарем». Водночас висновок іншої експертизи, проведеної майже через два роки після інциденту вказує, що «встановити причинно-наслідковий зв’язок між діями конкретних лікарів та настанням смерті дитини в умовах ЦРЛ немає можливості».
 
«Висновки судових експертиз суперечать один одному», – встановив апеляційний суд. Проте він погодився з апеляційними вимогами прокурора і вирішив, що звільнення обвинуваченого від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік було необґрунтованим.
Новий розгляд справи в Каховському міськрайонному суді призначено на 25 лютого.
Олег БАТУРІН.