Колишній міністр оборони Британії Бен Воллес закликав знизити призовний вік бійців, тому що на фронті не вистачає молодих людей. Військові експерти оцінили ініціативу переоцінити масштаби мобілізації.
Президент України поки що не підписав закон про зниження призовного віку з 27 до 25 років, який ухвалила Верховна Рада. Аналітики визнають, що в армії справді замало молоді, проте тотальна мобілізація – не варіант.
 
Військовий експерт Михайло Жирохов вважає, що потрібно не лише захищати державу, а й думати про її майбутнє, яке треба буде будувати після перемоги над російськими окупантами. Якщо відправляти воювати наймолодших чоловіків, у майбутньому можна зіткнутися із демографічною кризою.
"Водночас ми розуміємо, що люди у віці не беруть ті фронтові умови - наступальні дії, життя в окопах, бліндажах. До того ж завжди війна була справою молодих", - наголосив Жирохов.
 
 
За словами фахівця, командування має провести розрахунки та зробити висновок про доцільність зниження призовного віку. Він визнав, що це логічне рішення в умовах, що створилися. Однак також треба враховувати, що багато молодих людей не служили в армії. Тому їх треба навчити та підготувати, і не можна відразу відправляти на фронт.
Михайло Жирохов пояснив, що для того, щоб одна людина могла воювати, потрібно, щоб у тилу працювали 11. Він звернув увагу на те, що людей можна набрати, але як їх підготувати, чим озброїти та нагодувати.
"Є певна стеля, яку наша держава просто не потягне", - цитує експерта ВВС.
__________________________________________

Верховна Рада хоче підвищити граничний вік для служби у ЗСУ: в армії зможуть залишатися чоловіки старше 60 років

У Верховній Раді вирішили прибрати граничний вік для призову у ЗСУ, щоб в армії змогли служити чоловіки віком від 60 років. Депутати планують усунути вікову дискримінацію та залучити до захисту Батьківщини більше громадян.
 
У парламенті зареєстрували відповідний законопроект №10084, авторами якого виступили народні депутати від фракції "Відновлення України" Анатолій Бурмич та Олександр Юрченко.
Адвокат Марина Бекало повідомила, що документ передбачає право літніх військовослужбовців з високою професійною підготовкою та досвідом залишатися на військовій службі. Ціль – прибрати вікові обмеження. Проте зазначені чоловіки мають бути визнані військово-лікарською комісією придатними.
 
За словами юриста, у разі ухвалення законопроекту зміни торкнуться тільки діючих військовослужбовців, які в умовах військового стану досягли граничного віку перебування на службі і не хочуть демобілізуватися. Вони мають особисто виявити бажання залишитися в армійських лавах.
"Законопроект не передбачає вручення повісток та призову чоловіків після 60 років", - цитує правозахисницю ТСН.
 
.
 
Нагадаємо, що в Україні проводиться призов чоловіків віком 18-60 років. Представники військкоматів частіше видають повістки молодим громадянам без серйозних проблем зі здоров'ям і легше навчаються. У ЗСУ запевнили, що не мають на меті "мобілізувати дідусів", які не мають сил для несення служби.