Начались новые сутки противостояния ВСУ полномасштабной российской агрессии. Типичный Херсон в режиме онлайн рассказывает, что происходит в Херсоне и области в понедельник 27  июня 2022 года
 
● Зрадник планував здати Миколаїв.
Контррозвідка СБУ затримала колишнього депутата міської ради Миколаєва, який готувався до приходу "руського міра". За завданням російських спецслужб він розробив концепцію Миколаївської народної республіки, яка в подальшому мала приєднатися до РФ. Відповідно до вилучених у нього під час обшуку документів Миколаївщина повинна була заявити про вихід з-під юрисдикції і державно-адміністративного складу України, проголосивши себе Миколаївською народною республікою - МНР. А потім протягом місяця перейти на російську мову, отримати власні герб, прапор і гімн. Республіка мала існувати на час так званої військової спецоперації. Після її завершення МНР мала клопотати перед керівництвом рф про включення до складу росії в якості окремого її регіону. Також ворожий агент плвнував, що на території псевдореспубліаи запровадять російський рубль, реорганізують систему освіти та охорони здоров'я за зразком рф, а культурна галузь функцірнуватиме на принципах і фундаменті ідей "руського міра". За наявними даними ворог пообіцяв агенту одну з керівних посад у псевдоутворенні, якщо йому власться захопити Миколаївську область. Тому фігурант не тільки готував концепцію, а й надавав інформацію про підрозділи ЗСУ на території обласного центру. У ході санкціонованого обшуку вилучено беззаперечні докази злочинної діяльності. А саме переписку з представниками спецслужб рф, російську та радянську символіку, особисті нотатки щодо створення і діяльності так званої МНР. Наразі зловмисника затримано. Йому повідомлено про підрзру за ч. ст. 111 ККУ - державна зрада. Тривають слідчі дії. Про це повідомляє СБУ.
 
 
● У підвалі Генічеського училища №17 на Херсонщині діє кімната тортур та залякування
З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну військові РФ перетворили підвальне приміщення училища №17 у Генічеську на об’єкт для допитів, тортур та залякування. Сюди привозять затриманих із зав’язаними очима чи з мішком на голові. Деяким людям пов’язки з очей не знімають.
Про це пише Кримськотатарський ресурсний центр, якому стали відомі умови утримання людей у цьому приміщенні.
"Військові РФ постійно проводять "профілактичні бесіди": "Ми вас привезли сюди, щоб ви розуміли, що тут все добре, ніхто вас не чіпає, а в Бучі все влаштували українські військові", - йдеться у дописі.
Також КРЦ повідомляє, що російські військові змушують затриманих хором хвалити президента РФ і принижувати українського. Інакше – застосовують силу і можуть перевезти до Сімферополя чи Нової Каховки.
 
● Знову втрата на Херсонщині. 26 червня на фронті загинув каховчанин Олександр Микитенко. Герой поклав своє життя на Луганському напрямку. Служив у 56-й бригаді. Про це повідомила Каховська міська територіальна громада. Через бойові дії та окупацію поховати вдома захисника не зможуть.
Вічна слава Герою! Щирі співчуття рідним та близьким Олександра
 
●  Военный рф снова обстреляли Нововоронцовку
26 июня военные рф в очередной раз обстреляли территории пгт Нововоронцовка Бериславского района.  Снаряд попал на территорию частного домовладения, что привело к его разрушению.  Образовавшаяся на месте попадания снаряда воронка составляет более двух метров в высоту.
Какие-либо военные объекты на этой территории отсутствуют.
Начато досудебное расследование по уголовному производству по факту нарушения законов и обычаев войны (ч. 1 ст. 438 УК Украины).
 
.
 
●  В Херсонской области участились случаи похищений оккупантами мужчин
Об этом рассказали в ОК «Юг». Также временные хозяева разворачивают российские банковские отделения. Они планируют выдавать зарплатные карты всем, кто вынужден работать на оккупированных предприятиях, — рассказал спикер командования.
Кроме того, оккупированном регионе захватчики пытаются запустить свою налоговую службу, чтобы наполнять бюджет рф.
 
●  В Олешках открыли пункт выдачи российских паспортов, — мэр Евгений Рыщук.
Получить никому не нужную бумажку пришли человек 20. Также по словам Рыщука, оккупанты заставляют переоформлять бизнес по законодательству рф . Сделать это можно при наличии их паспорта.
 
●  Херсонский телеканал "ВТВ+" начал вещание на российском спутнике. Еще одно доказательство работы канала на военных РФ.  
Об этом сообщает Национальный совет по телевидению и радиовещанию.
Регулятор уже фиксировал проявления коллаборационизма на телеканале "ВТВ+", о чем сообщил СБУ. После выполнения всех мониторинговых процедур Нацсовет Украины по ТВ и радиовещанию предоставит информацию СНБО для наложения санкций на лицензиата по закону.
 "Украинский медиарегулятор фиксирует все попытки коллаборационизма в информационном пространстве и призывает жителей временно оккупированных территорий критически относиться к контенту таких телеканалов, не верить распространяемой ими информации, с помощью которой они будут пытаться дискредитировать украинские власти и ослабить нашу борьбу с оккупантом".
Национальный совет также призывает лицензиатов, оказавшихся на временно оккупированных территориях, немедленно информировать регулятора о случаях давления или захвата редакций, оборудования, передатчиков, о любых критических и принудительных действиях в отношении персонала компаний.
Также Нацсовет по ТВ и радиовещанию еще раз обращается в Верховную Раду о необходимости предоставления механизмов для аннулирования лицензии каналов-коллаборантов по собственному решению с проведением упрощенной процедуры проверки.
 
 
●  Влада гауляйтерів всіма силами намагається впровадити рублі на окупованих територіях. Так, у Херсоні колаборанти відкривають відділення російського банку. Йдеться про "Промсвязьбанк", який пов'язаний з обслуговуванням оборонного держзамовлення. Фінустанову внесено до санкційного списку США та відключено від системи SWIFT. 
"Факт незаконного відкриття в Херсоні відділення цього банку, а також нарощування темпів з видачі одноразової допомоги в розмірі 10000 рублів мало не всім бажаючим, свідчить про продовження насильницької інтеграції Херсонщини в економічну систему рф. Наше населення фактично позбавили будь-якого вибору, заблокувавши роботу українських фінансових установ, а також заблокувавши всі можливості завозити гривневу готівкову масу в регіон. Не дивлячись на це,  більшість жителів області максимально старається збереги обіг саме в гривні, що є свого  роду формою протесту", - написав у Фейсбук заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
 
●  Самі собі облаштовують пастки російські окупанти на Херсонщині. Свої ракетні комплекси військовослужбовці рф ховають у рукотворних гаях на лівобережжі Дніпра і звідти ж обстрілюють Миколаївщину. Однак вони не врахували, що в тих гаях на землі лежить товстий шар сухої глиці, якій достатньо іскри, аби спалахнути. І спалахує: на території Степового філіалу Науково-дослідного інституту лісового господарства через дії окупантів виникло вже дві такі пожежі, у яких вони дивом не згоріли живцем разом зі своєю смертоносною технікою. Спільними зусиллями працівників філіалу та Олешківського лісгоспу загоряння вдалося приборкати, але до того вогонь пошкодив чи знищив цінні насадження на ділянках площею дві та шість сотих гектара біля села Нечаєво. Втім, таких пожеж тут з початку російсько-української війни сталося вже десятки.
Не оминули увагою загарбники й власне філію УкрНДІЛГа, розташовану на околиці міста Олешки. Чи то в пошуках «нацистів», чи то сподіваючись розжитися чимось цінним, сюди зайшли «невідомі озброєні люди». Втім, нікого з науковців вони на місці не побачили – ті працюють дистанційно. Був тільки охоронець, який не міг перешкодити візитерам оглянути приміщення та молоді деревця у розпліднику. Ніяких цінностей мародери тут не знайшли, та й знайти не могли – адже установу дуже скромно (м’яко кажучи) фінансують з бюджету. В охоронця склалося враження, що навіть після його докладних пояснень російські «грамотії» взагалі не дуже зрозуміли, що то за інститут і чим він займається. Та все ж він мав підстави зітхнути з полегшенням, коли візитери подалися геть, нічого з собою не прихопивши. Адже науковці краю вже мають гіркий досвід «спілкування» із новітніми ординцями, котрі встигли влаштувати погром у Інституті зрошуваного землеробства НААН України, викрасти декана Херсонського державного аграрно-економічного університету Івана Мринського (його доля досі залишається невідомою), брутально перетворити на свою казарму навчальний корпус Херсонської державної морської академії.
 
●  Орки продолжают разрушать населённые пункты 
Около 75% домов в Киселевке разрушены полностью, другие — непригодны к жизни. Пострадали местная школа, детский сад, сельсовет.
Боевые действия в селе продолжаются до сих пор. Несколько семей остались в там и находятся на грани гуманитарной катастрофы. В Киселевке нет электричества, воды и связи. Питьевую воду люди добывают из уцелевшей скважины.
ps Киселевка, которая находится в Николаевской области, почти на границе Херсонской областью
 
 
●  В Николаеве продолжается эвакуация женщин с детьми в страны Европейского Союза.
Эту работу проводит служба по делам детей городского совета вместе с нашими партнерами, пишет Николаевский городской совет.
«С начала полномасштабного вторжения России властями города вместе с Гуманитарной миссией католических церквей Германии и Польши, Международной организацией TEAM HUMANITY, Литовским благотворительным фондом «Крыло помощи» эвакуировано около 3 тыс. женщин и детей.
Николаевцы переехали в Польшу, Германию, Литву и Австрию», – сказано в сообщении.
 
●  Російські винищувачі випустили 2 ракети по позиціях ЗСУ на Херсонщині
По українських позиціях на Херсонщині вночі 26 червня ворожі винищувачі Су-35 випустили 2 ракети. Так само обстріляли Миколаївщину.
Так, ворог "Смерчем" атакував наші позиції на Миколаївщині. Втрат немає, повідомили в оперативному командуванні ОК "Південь".
Вранці у передмісті Миколаєва підрозділи протиповітряної оборони знищили безпілотник навідного оперативно-тактичного рівню. Росіяни проводили повітряну розвідку, аби навести артилерію на Миколаїв.
Обстріли Миколаївщини та бої на Херсонщині
Вночі росіяни накрили щільним вогнем Баштанський районі Миколаївської області. Гатили по сільськогосподарським угіддям. На щастя, обійшлось без постраждалих.
На Херсонщині тривають бойові дії. При цьому окупанти не цураються гатити один по одному, аби швидше втекти із зони активних дій та "списати" ураження колег на українських військових.
Крім того, в регіоні працюють партизани. Протидія колаборантам стає все активнішою.
Зверніть увагу! У Чорному морі перебувають 2 ракетних кораблі з 16 крилатими ракетами на борту. Враховуючи зростання активності ворожих ракетних атак по всій Україні, в ОК "Південь" теж просять дотримуватися правил безпеки та не нехтувати повідомленнями про повітряну тривогу.
Росіяни риють окопи на Півдні
Радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов розповів, що на Півдні росіяни інтенсивно риють окопи. Вони навіть не думають нападати та готуються до оборони. Чиновник переконаний, що далі ситуація для Росії буде погіршуватися.
Він зазначив, що наразі є лише одна точка, де окупанти намагаються штурмувати – це напрямок Сєвєродонецьк – Лисичанськ. За словами Смірнова, зараз наша ключова позиція – контратакувати. Раніше ворог намагався атакувати по всіх фронтах, але це не дало успіху. Тепер окупанти концентрують війська та просто штурмують, бо не можуть нічого зробити. Радник прогнозує, що на цьому напрямку невдовзі можна чекати хороших новин.
 
●  Шахраї створили фейкову сторінку священника з Херсона та вимагали гроші у людей
Протоієрей, настоятель Свято-Покровського храму УПЦ Сергій Чудинович, повідомив, що від його імені шахраї створили на Фейсбуці нову сторінку та звертались до людей, вимагаючи грошей.
"У мене тільки один акаунт! Прошу ігнорувати дану пропозицію дружби, бо то шахраї!! Просять від мого імені гроші! Я подібних речей не роблю!", - написав Сергій Чудинович.
Протоієрей розповів Суспільному, що про нову сторінку йому повідомили друзі з Херсона. Після цього він звернувся зі скаргою в підтримку Facebook щодо цього акаунту. Сторінку заблокували.
"Сторінка заблокована наразі. Не знаю чи вони самі це зробили, чи це Facebook заблокував" - говорить Сергій.
За його словами, метою таких дій є дискредитація людей, котрі намагаються проводити соціалізацію херсонців, які виїхали з окупованої території, але морально пригнічені.
"Ми проводимо служби в містах, де зараз багато херсонців. У Одесі, Кропивницькому, зараз думаємо про Миколаїв. Хочемо витягти херсонців із зони вдаваного комфорту, у яку вони ховаються" - розповідає священник.
Сергій Чудинович говорить, що збір пожертв завжди проходять відкрито і з конкретною метою допомоги.
 

 
●  Військові РФ обстріляли ракетою селище Нововоронцовка Херсонської області. У селищі не було військових об'єктів ЗСУ. Від вибуху постраждали приватні будинки.
Про це повідомив депутат селищної ради Дмитро Бурлай на сторінці Новини Нововоронцовщини у Facebook.
"Вперше за 123 дні росіяни вдарили по селищу ракетою. Ракета летіла з лівого берега. Біди наробило багато. На місці, де була нерухомість, на даний час воронка більше як два метри у висоту. Постраждали приватні будинки навколо. Рівень моралі у військових РФ нульовий. На селище, де взагалі не має військових об'єктів, направляти ракети", - пише Дмитро на сторінці у Facebook.
 
●  Російські окупанти у Херсоні долучили школярку до просування своєї ТБ-пропаганди
У Херсоні російські загарбники долучили школярку (10 клас) до просування своєї телевізійної пропаганди.
Вона буде "працювати" на "віджатому" херсонському "Суспільному", де росіяни запустили своє пропагандистське мовлення.
Про це повідомляє один з кримських проросійських пропагандистських ресурсів.
За словами колаборанта Стрємоусова, своє ТБ їм потрібне для "референдуму".

 

●  Херсонець розповів про побиття на рашистському блок-посту через українську символіку на телефоні
Російські окупанти побили мешканця Херсона після того, як побачили на його телефоні шпалери з українською символікою.
Чоловік їхав з Херсона в село Лазурне Скадовського району, а інцидент стався на рашистському блок-посту на виїзді з міста біля Антонівського мосту, попідомляє Телеграм-канал «ХЕРСОН: Война без фейков | Новости».
Побачивши в телефоні фонові шпалери з українською символікою, російські військові почали ретельно перевіряти телефон чоловіка, стверджуючи, що він - військовий. Після цього один з військових вдарив херсонця по нозі й в груди. Чоловік злякався, імітував, що йому погано з серцем, пропонував військовим гроші.
Але російські військові продовжували знущатися з херсонця й говорили, що відвезуть його в якийсь «гараж».
Через деякий час підійшов військовий, який був старшим на цьому блок-пості, й сказав чоловікові, що він може йти, а військові... пожартували.
Телеграм-канал повідомляє, що цей інцидент - вже далеко не перше побиття мирних мешканців на блок-посту на Херсонщині.
 
●  В Херсонской области гражданский мужчина взорвался на кассетном боеприпасе — Вилкул
Жителя села Заградовки с осколочными ранениями госпитализировали в больницу в Кривом Роге.
 
 
●  В воскресенье, 26 июня, в селе Заградовка Херсонской области 53-летний местный житель взорвался на кассетном снаряде. Его госпитализировали в больницу Кривого Рога в Днепропетровской области.
Об этом сообщил руководитель военной администрации Кривого Рога Александр Вилкул.
По его словам, гражданского мужчину госпитализировали в "среднем состоянии".
Заградовка расположена на севере Херсонской области и не оккупирована российскими войсками.
Вилкул также сообщил, что в течение суток оккупанты трижды обстреляли из "Градов" и ствольной артиллерии Зеленодольскую общину. Три человека получили легкие ранения, от госпитализации отказались, им оказали медицинскую помощь.
Во время обстрелов были повреждены несколько многоэтажек, здание культуры, ДЮСШ и здание почты.
 
●  В комитете по нацбезопасности объяснили, что происходит под Херсоном
Успехи украинских военных под Херсоном нельзя назвать контрнаступлением. Для масштабных контратак ВСУ все еще не хватает оружия.
Об этом в интервью РБК-Украина рассказал глава комитета Верховной рады по вопросам нацбезопасности и обороны Александр Завитневич.
"Я бы не говорил, что это контрнаступление, потому что количество вооружения, которое нам поступило, не дает нам возможность говорить, что мы действительно готовы. В военном понимании контрнаступление - это отвоевывание больших территорий, чем там 5-8 километров", - объяснил он.
Завитневич назвал успехи ВСУ на данном направлении тактическими вещами. При этом для украинских защитников главной задачей остается освобождение всех территорий.
Также глава парламентского комитета прокомментировал быстрое продвижение российских войск на юге Украины. По его словам, следствие уже работает над этим вопросом.
"Действительно, впечатляет та скорость (продвижения, - ред.), но она также объясняется. Есть несколько обходных выходов с Крымского полуострова, кроме тех путей, о которых все говорят. Но, конечно, есть вопросы, и сейчас уже есть уголовные дела. Там есть тайна следствия, этот вопрос никто не затаптывает", - добавил он.
.