Фахівці Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит навчають користуватися біонічним протезом руки 14-річного Артура з Херсона. Кінцівку дитина втратила під час чергового російського обстрілу.
Про це співробітники клініки повідомили на своїй сторінці у Facebook.
– Артур пережив окупацію Херсонщини. Після звільнення, коли здавалося, що найстрашніше вже позаду, росіяни почали нещадно обстрілювати місто. Під їхній вогонь потрапив і хлопець, у нього сильно постраждала ліва рука, – пишуть медики.
 
Дитину спочатку повезли в херсонську лікарню, де медики змушені були проводити операцію під ліхтариками, бо не було ні світла, ні води. На жаль, врятувати руку було неможливо. Хлопцеві зробили ампутацію, а потім направили в НДСЛ Охматдит.
За лікування підлітка взялися фахівці відділення мікрохірургії. Пізніше до них долучилися реабілітологи та психологи, які розпочали роботу з фізичної та моральної підготовки хлопця до протезування.
 
 
Через пів року Артуру поставили високофункціональний протез руки з біонічною кистю. Протез виготовлений в Україні за кошти благодійників.
Тепер з Артуром продовжать займатися, щоб він навчився вміло використовувати протез у повсякденному житті. Наразі з хлопцем проводять перші тренування, але він уже може взяти яблуко та цукерки, переставити склянку з водою, взяти коробочку з сірниками, відірвати виноград, потиснути руку.