До 23 квітня триває громадське обговорення щодо перейменування ще декількох вулиць та провулків на території Херсона й деяких сіл міської громади. Станом на вечір 22 квітня проголосувала майже тисяча людей. При цьому херсонці активно пропонують і свої варіанти нових назв. Які назви хочуть бачити жителі громади?  
За словами краєзнавця Дементія Білого, який є одним із членів міської топонімічної комісії, це останнє велике обговорення назв вулиць у Херсоні в межах деколонізації та дерусифікації.
 
«Назви найрізноманітніші. На мій погляд, більшість із них є важливими та символічними для нашого міста. Вибір буде важкий. Голосуйте, як вважаєте за потрібне. Але прохання не забувати, що Херсон багатонаціональне історичне українське місто. Тому прошу за можливістю підтримувати назви, що пов'язані з історією наших національних меншин та корінних народів», - написав херсонський активіст на своїй сторінці в соцмережі.
 
 
Він додав, що варто також підтримувати назви на честь видатних херсонців, історичні назви міста, а ще – увічнити пам'ять загиблих героїв.
Серед вулиць Херсона, які цього разу представлені до перейменування, є декілька популярних.
 
Наприклад, вулиця Лавреньова – одна із центральних у Шуменському мікрорайоні. Комісія запропонувала три варіанти нової назви на вибір: Болгарська, Костя Гордієнка та Симона Петлюри. Станом на вечір 22 квітня голоси розподілилися майже однаково:
 
- 35,4% обрали назву Болгарська,
- 34,5% - Костя Гордієнка,
- 27,6% - Симона Петлюри,
- варіанти, запропоновані херсонцями: Шуменська, Бандери, Степова, Незламності тощо.
 
.
 
Вулицю Маяковського, що прилягає до Центрального ринку, комісія запропонувала перейменувати на Міщанську (це історична назва) або Володимира Примаченка – Героя з позивним Херсон, який загинув влітку 2022 року. Наразі найбільшу підтримку отримав саме другий варіант – 71,3% голосів, за назву Міщанська проголосували 27,3%. Серед запропонованих херсонцями варіантів такі: вулиця Щастя, Привокзальна (мабуть, тому що на цій вулиці розташована приміська автостанція), Євгена Коновальця, Андрія Соколова, Українська, Кустарна, Січеславська, Ліни Костенко.
 
Загалом херсонці голосують переважно за ті назви, які запропонувала топонімічна комісія. При цьому демонструють небайдужість до процесу перейменування топонімів у громаді. Про це свідчить і різноманіття варіантів, що люди пропонують у доповнення до тих, які обрала комісія, деякі з них – досить цікаві.
 
Наприклад, як повідомляла нещодавно «Гривна», при голосуванні за перейменування вулиць в селах Антонівського старостату виявилося, що місцеві жителі хочуть бачити такі назви, як вулиця Пса Патрона та Псапатронівський заїзд.
 
 
У Херсоні серед власних варіантів перейменування пропонують такі:
- провулок Романа Мрочка (нинішній начальник ХМВА),
- вулицю 2-а Комарова запропонували назвати іменем телеведучого Дмитра Комарова,
- вулиця Миколи Братана (херсонський письменник),
- провулок Спортивної слави України,
- вулиця Дяді Гриші (відомий на всю Україну херсонський волонтер),
- проїзд Олександра Меньшова (херсонський письменник, захисник, загинув на полі бою у 2023 році).
 
У селах Херсонської громади жителі хочуть бачити зокрема й такі назви: провулок Володимира Зеленського, провулок Маріо (в честь викраденого окупантами іспанського волонтера Маріано Гарсія Калатаюда), вулиця Залужного тощо.
 
Але більшість запропонованих жителями громади варіантів нових назв мають нейтральне значення: Лагідна, Горіхова, Черемшина, Святкова, Світанкова, Журавлина, Трояндова, Абрикосова, Грушова або вулиця Гармонії тощо.
Голосування ще триває, тож остаточні варіанти вже невдовзі оприлюднить пресслужба ХМВА.