В’ячеслав Рожук, який працював старшим інспектором відділу нагляду і безпеки херсонської ДУ «Північна виправна колонія №90» і перейшов на бік ворога, визнаний винним у державній зраді і колабораційній діяльності. 23 лютого колегія суддів Шевченківського районного суду м. Чернівці винесла йому вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.
 
Судом визнано, що 38-річний Рожук В’ячеслав Вікторович, уродженець села П’ятихатки Борозенської громади Бериславського району, мешканець Херсона, працював у херсонській «Північній виправній колонії №90» Державної кримінально-виконавчої служби України. Після захоплення колонії російськими окупантами він добровільно перейшов на бік ворога і з 1 червня 2022 року став працювати у незаконно створеній «Северной исправительной колонии №90».
 
 
Згодом Рожук став першим заступником начальника Херсонського слідчого ізолятора окупаційного управління служби виконання покарань по Херсонській області – карального органу, відомого жорстокими катуваннями незаконно позбавлених волі цивільних мешканців області. 
В Херсоні В’ячеслав Рожук перебував до звільнення міста, а потім втік на окуповану територію.
 
Як підтвердили в суді свідки, В’ячеслав Рожук представлявся «першим заступником начальника Херсонського СІЗО», приходив з незаконними обшуками з російськими військовими і бив ув’язнених.  
За скоєний злочин його заочно визнано винним у колабораційній діяльності і державній зраді – за ч. 2 ст. 111 і ч. 7 ст. 111-1 КК України. Вирок суду – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.
Також Рожука позбавлено спеціального звання «капітан внутрішньої служби» і на 15 років йому заборонено обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. 
Вирок ще не набрав законної сили.