Вночі російські військові атакували Херсон "Шахедами". Влучання зафіксували в одному із мікрорайонів міста. Про наслідки обстрілів херсонці розповіли кореспондентам Суспільного.
Пенсіонерка Наталія Миколаївна розповіла, що вночі прокинулась від сильного тріску. Згодом пролунали вибухи, їх було кілька.
 
"Третій такий був страшний. Чи там щось наробив, чи де. Так було страшно, що вам не передати. З яким грюкотом вони летіли. Все тріщіть, скло летить, через дорогу дах летить", — говорить жінка.
Марія Іванівна показує свою квартиру після нічної атаки. У кожній кімнаті розкидане скло, вибиті шибки.
"Телевізор впав. Не знаю чи працює він. Бачите, вікна побиті, на балконі що робиться. Я ще не прибирала", — розповідає херсонка.
 
 
По місту російська армія випустила 31 снаряд. Обстрілювали з усіх видів озброєння. Мікрорайон Шуменський вночі атакували "Шахедами". За інформацією ОВА, працівники ДСНС з-під завалів дістали 89-річну жінку. ЇЇ стан задовільний.
 
"Близько третьої ночі ворог атакував "Шахедами" одну будівлю, вони зруйнували майже вщент Будинок культури в одному із районів. Там знаходився гуманітарний штаб. На щастя без постраждалих. Була пожежа, дуже багато гуманітарної допомоги згоріло. Вони продовжують нищити центри допомоги, домівки", — повідомив керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.
 
У це приміщення було пряме влучання. У колишньому будинку культури, розказує Марина, понад 10 років діяла церква. Вона її парафіянка, живе неподалік. Коли вночі почула вибух і побачила стовп диму, одразу зрозуміла, де було влучання.
 
.
 
"Сьогодні вночі запрацювала повітряна тривога. Я вийшла на вулицю, бо повз будинок пролетіло щось схоже на мопед. Прям повз будинок зі сторони Житлоселища — і одразу вибух. Згоріло все — мала зала, велика зала, апаратура коштовна, мікрофони, гітари. Все, що ми людям збирали: продукти, одяг. Все згоріло", — розповіла парафіянка.
 
У приміщенні зберігались продукти, розказує Марина. Двічі на тиждень херсонцям роздавали гуманітарні пакети. Те, що не знищив вогонь, сьогодні вивозять в інше місце.
 
Окрім Херсона атакували військові РФ і область. З артилерії обстріляли села Білозерської громади. У Велетенському поранення отримала 73-річна жінка, а у Томиній Балці пошкоджено щонайменше вісім житлових будинків. З авіації російська армія обстріляла селище Козацьке Каховського району. Також за інформацією керівника Бериславської РВА під артилерійськими обстрілами були чотири територіальні громади району. Пошкоджені житлові будинки.