Вибір міцних напоїв залежить від декількох нюансів: приводу, смакових уподобань, міцності, країни виробництва, вартості пляшки. У деяких випадках, як, наприклад, з вином, звертати увагу потрібно і на термін придатності: у слабоалкогольних напоїв та вина він порівняно короткий, тоді як у міцного алкоголю може бути необмежений. Але при цьому важливо не порушувати умови зберігання.

Як вибрати та купити алкоголь для різних приводів?

Алкоголь вибирають під той чи інший привід: в якості презенту, на вечерю, для особистої колекції, організації заходів, вечірок та банкетів. Так, для подарунків зазвичай купують Millesime коньяки, віскі тривалої витримки, ігристі та тихі вина у гарному подарунковому упакуванні.

Для колекціонерів більший інтерес викликають рідкісні релізи віскі та коньяку, лімітовані видання, вина Бордо та Бургундії, якість та вартість яких збільшується з роками.

Для вечірок, пікніків та застілля спиртне купується виходячи з того, що на святкових столах зазвичай присутні кілька видів алкоголю – це дає можливість гостям вибрати напій на своє уподобання. Як правило, господарі та організатори банкетів пропонують:

●  червоні та білі вина;

●  горілку, коньяк або віскі;

●  ігристе вино або шампанське – для особливих випадків;

●  рідше – ром чи джин.

Найкраще купувати хороший алкоголь у середній категорії вартості. Дешеві напої можуть справити погане враження на гостей та зіпсувати настрій, а більш коштовне вино або марочний коньяк навряд чи зможуть оцінити на галасливій вечірці, де краще коктейлі та молоде вино.

Які придбати міцні напої?

Колекційні, рідкісні релізи односолодового віски тривалої витримки, вінтажний коньяк і Millesime арманьяк – те, чим зазвичай насолоджуються повільно, вдумливо і без поспіху. Такий міцний алкоголь не дуже підходить для вечірок, на яких між тостами лише 10-15 хвилин. Набагато краще вони підходять як презент – для ділового партнера, роботодавця, близького друга чи собі. Тут орієнтуватися варто на власні уподобання, рідкість і унікальність релізу, а у разі презенту – на привід, яким його подають. Наприклад, чудовим подарунком до роковин або ювілею може стати Millesime арманьяк або вінтажний віскі.

При виборі коньяку для бенкетів, вечірок та свят ми радимо орієнтуватися на відомі бренди (Hennessy, Courvoiser, Арарат) та брати п’ятирічній коньяк (5 зірок або VSOP), який є гарним і в чистому вигляді, і в простих коктейлях. З віскі перевагу варто віддати бурбону або купажованному скотчу. Саме їх найчастіше подають з кока-колою, льодом, вони добре поєднуються з м’ясними стравами та солоними закусками.

Яке вибрати вино?

Гарне, медіативне вино не часто зустрінеш у звичайних мережевих супермаркетах – пов’язано це зі більш складними, порівняно з коньяком та віскі, умовами зберігання. Найкращі вина можна знайти у винотеках, спеціалізованих винних бутіках та магазинах.

Під час придбання вин преміум сегменту орієнтуються, головним чином, на регіони: найславетнішими при цьому є французькі Бордо та Бургундія, італійська Тоскана та іспанська Ріоха.

Щодо повсякденного вина для свят, застілля та пікніків, то найпростіша рекомендація тут – брати останній вінтаж. Зазвичай він вказується на етикетці – це рік, коли був зібраний виноград.