З тимчасово окупованої лівобережної Херсонщини російські загарбники примусово вивезли останніх пацієнтів двох психоневрологічних будинків-інтернатів. 24 листопада за участі представників міністерства праці та соціального захисту РФ вони депортували біля 30 підопічних закладів у Дніпрянах Каховського району і Олешках Херсонського району.
Вивезення пацієнтів з Дніпрянського психоневрологічного інтернату 24.11.2022, Фото: російські тг-канали
Про це повідомили російські терористичні телеграм-канали, передає Центр журналістських розслідувань.
 
За їхньою інформацією, пацієнтів двох будинків-інтернатів перевезли нібито до Генічеського району. Разом із ними туди вивезли співробітників закладів.
Перший етап депортації підопічних Дніпрянського психоневрологічного будинку-інтернату відбувся 4 листопада. Тоді окупанти вивезли 98 осіб, не попередивши родичів пацієнтів.
 
 
«Одному з пацієнтів тоді вдалося втекти, однак російські окупанти його виловили, накололи сильними заспокійливими і запихнули до автобусу. Директор інтернату Володимир Семенов спочатку говорив занепокоєним родичам своїх підопічних, що їх вивезли до Сімферополя. Однак він набрехав. Їх вивезли до Росії. Частину з них рідним вдалося знайти аж у Ставропольському краї», – розповіли Центру журналістських розслідувань мешканці Нової Каховки.
 
Також з 9 по 17 листопада окупанти вивезли всіх пацієнтів Каїрського психоневрологічного будинку-інтернату, розташованому в Горностаївській селищній громаді Каховського району. Депортували вони й всіх підопічних Каїрського відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання місцевого територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян.
 
 
.