Наразі ведуться активні та масштабні роботи щодо вдосконалення мобілізаційних процесів. Представники ТЦК скаржаться, що виконувати план дуже важко. Чоловіки не приходять добровільно до військкоматів і загалом намагаються уникати зустрічі з представниками ТЦК. Ба більше, дехто ігнорує навіть якщо вже отримує повістку. За таке передбачено штраф. Та вже з жовтня вручати повістки і залучати до ТЦК більше військовозобов’язаних стане набагато легше, адже запрацює платформа “Оберіг”. Це буде величезна своєрідна база в котрій міститимуться різні дані про військовозобов’язаних, які допоможуть їх швидко знайти чи ідентифікувати.
 
Як формуватиметься база?
Робота даної платформи буде базуватися на базах наступних організацій: Міністерство фінансів, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство освіти та науки, Державна судова адміністрація. Також вже зовсім скоро будуть залучати Міністерство охорони здоров’я, пенсійні фонди, Генпрокуратуру тощо.
 
 
Як це все працюватиме:
●  Наприклад, людина нещодавно отримала водійське посвідчення — МВС відразу ж передасть ці дані в Оберіг. Це саме буде з покупкою чи продажем транспортного засобу, тобто будь-які подібні дії, і вони будуть відразу фіксуватися.
●  Про людей які працюють, але не стали на військовий облік до Оберега повідомлятиме Пенсійний Фонд.
●  Ті хто закінчив навчання відразу ж також потраплятимуть у список ТЦК, адже про них оперативно повідомлятиме Міністерство освіти.
 
В ТЦК запевняють, що вже до кінця жовтня у них буде повноцінна картина щодо того, скільки потенційних військовозобов’язаних є в країні. У військкоматах кажуть, що Оберіг дасть інформацію мінімум про 90% чоловіків, які наразі перебувають в Україні, але якимось чином залишаються в тіні.
 
Щодо штрафів за неявку по повістці, то тут теж є одне оновлення. Тепер боржників не ловитимуть, а просто блокуватимуть їм банківські рахунки. Поки особа не сплатить штраф (через ТЦК), рахунки не розблокують.
 
.