Про те, що «голова Каланчацького округу Петро Мустіянович планує розвивати у селі Хорли курортну зону і відкрити федеральний курорт», повідомило окупаційне «Херсонское агентство новостей».
 
«Тут є місця дуже хороші, і тому ми будемо старатись їх розвивати, щоб Хорли звучав на рівні таких визнаних курортів, які є у Росії», - розповів окупант пропагандистам.
Слід зазначити, що ідея Мустіяновича - не нова. Ще рік тому до так званого п’ятого міжнародного маркетингового конкурсу PROБpeнд, який проходив у РФ, окупаційна Каланчацька адміністрація надала проект «перетворення» Хорлів на «федеральний цілорічний морський курорт». Авторами проекту було заявлено керівництво цієї адміністрації - Петра Мустіяновича, Сергія Запускалова і Михайла Сердобова. «У рамках виконання доручення» Путіна пропонувалось створити на курорті «федеральні» санаторний центр відновлювальної медицини, багатопрофільну базу малих морських суден і ресурсний центр підготовки кадрів для індустрії туризму та гостинності. Відеопрезентація проекту з постійними заклинаннями про те, що Хорли - «це Росія», і досі є на YouTube.
 
 
Минув рік. Навіть, трохи більше. Що з заявленого зроблено? Нічого. Щоправда, і «апетити» Мустіяновича поменшали. Тепер він заявляє, що «для цього активно залучаються інвестори. На пляжі встановлено сцену, і тепер тут функціонує літній кінотеатр. Найближчим часом на півострові з’являться три баскетбольні майданчики».
 
Таким чином, сцена на малолюдному пляжі Хорлів стала єдиним, на що спромоглись окупанти. Вони б і Ті не встановлювали, аби не головне призначення цієї споруди - пропаганда. Майже щотижня з неї лунають пісні типу «Матушка-земля, ой, белая берёзонька. Для меня - Святая Русь, для других - занозонька» (у Росії це наразі - хіт), а мікрофон до рук беруть не лише місцеві колаборанти від культури, а і непрохані гості з Саранська та Москви. І навіть з Сибіру вже були - до Дня молоді там виступала «мегаталановита» (за визначенням колаборантів з окупаційної адміністрації) переможниця конкурсу «Голос Сибіру» Єкатєріна Балагура. «У репертуарі співачки - і авторські твори, і шансон, і популярна естрада, - повідомляв про концерт окупаційний телеканал «Таврия». - Але найбільший відгук у слухача викликали саме патріотичні пісні».
 
І схоже, що на сцені окупанти у своєму прагненні до створення «федерального курорту» і зупиняться. У Хорлах і без того - купа проблем, які вони навіть не збираються вирішувати. Ось, наприклад, як окупаційна адміністрація повідомила про недавню роботу у селі «мобільної приймальні губернатора»: «Головними темами звернень стали питання, які стосуються пенсійного забезпечення, надання якісної медичної допомоги, забезпечення адекватної транспортної інфраструктури в окрузі і підвищення якості та доступності мобільного зв’язку та інтернету для місцевого населення». Якщо у місцевих стільки проблем, то скільки їх буде у курортників, важко і уявити!
Борис ВИНОГРАДОВ
 
.