Депутат Херсонської обласної ради Віталій Булюк, який свого часу був чи не найвпливовішою людиною на лівобережній частині Херсонщини, вчора отримав підозру у державній зраді, пише видання Мост.
Ця новина здивувала багатьох, адже Віталій Вікторович завжди був обережним політиком. Тож, цікаво, за що саме його можуть судити і посадити на довгий строк?
 
У повідомлені Київської міської прокуратури йдеться, що Віталій Булюк після незаконного вторгнення збройних сил російської федерації на територію України задля збереження свого статусу вступив в контакт із представниками російської армії та спецслужб, які перебувають на тимчасово окупованій території Херсонської області.
 
 
Це частково підтверджують і наші джерела у Скадовську.
Віталій Вікторович весь час окупації спокійно жив у місті, до нього до дому не приїздили російські військові із обшуками, тоді як інших депутатів всіх рівнів викрадали і тримали у неволі.
 
Окрім того, прокурори вважають, що 16 квітня 2022 року депутат облради допомагав у захопленні будівлі однієї з міських рад на території області.
Мова йде про Скадовську міську раду, яку росіяни захопили десь у цей період. Також була захоплена будівля районної ради, де наразі знаходяться місцеві колаборанти.
До речі, Тетяна Калиновська, яка називає себе «першою заступницею голови Скадовської районої військово-цивільної адміністрації», є людиною Булюка.
 
Про це кажуть відразу три джерела у місті. Саме Булюк і заступник мера Дмитра Афанасіаді, якого він повіністю контролює, наполегливо рекомендували керівникам закладів освіти взяти на роботу Калиновську, яку постійно звільняли.
 
.
 
Окрім того, Калиновська більше трьох років є співзасновницею ТОВ «Абсолют-вітан» з Каланчака. Разом із місцевим мешканцем Віталієм Сметаніним та громадянином Казахстану Федором Мозолевським. Останній - відставний міліціонер з міста Актау, який там не займається бізнесом. Очевидно, що всі троє засновників можуть бути підставними особами.
 
Підприємство основною своєю сферою діяльності вказало виробництво електроенергії. Навряд скадовська педагогиня мала кошти на входження в такий бізнес.
Наші джерела кажуть, що на Калиновську оформлена доля Булюка.
Нагадаємо, що 21 квітня Булюк заявляв, що не має відношення до так званої ХНР. Але про те, що він не співпрацює з окупантами, не заявляв.