В Україні б’ють на сполох: через відлигу почалося інтенсивне танення снігів та підйом рівня води у рукотворних сховищах каскаду дніпровських гідроелектростанцій.  Та чи є підстави побоюватися паводку у пониззі Дніпра? Експерти в цьому дуже сумніваються.
 
— Сніговий покров у прибережних районах Каховського водосховища не перевищував десяти сантиметрів. Це небагато, а відтак, вплив танення снігу на його наповнення сьогодні мінімальний, — коментує гідролог обласного гідрометцентру Євген Корецький. – За середнього рівня води у 15,56 метра зараз маємо 15,68 метра. А мінімальна різниця у 12 сантиметрів зовсім не привід турбуватися. Адже нормальний «робочий» рівень водосховища сягає, в середньому,16 метрів. І минулого року вода до цієї відмітки так і не дісталася.
 
 
Звісно, якщо взимку 2022 року продовжуватиме сніжити, і снігопади будуть частими й потужними, паводкова загроза таки може виникнути. Але  ніхто не відміняв і відлиги, які в епоху глобального потепління змінюють періоди морозів. Тож надлишок води, що утворився, гідроелектростанції найімовірніше встигатимуть скидати через свої греблі ще до того, як надійде «нова порція». Тобто танення снігів не буде одночасним, і навряд чи ми дочекаємося серйозного паводку із підтопленням полів та населених пунктів у дельті Дніпра.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.