Зарплати вчителів стануть вищими вже за пару місяців. Їх підвищать із 1 січня. Причому це буде лише перший етап підвищення. За ним буде ще й другий. В результаті двох підвищень середній заробіток учителів має зрости на 3 тисячі гривень.
 
Такі перспективи для вчительського гаманця, що помітно схуд під час війни, окреслив очільник Міносвіти Оксен Лісовий в ефірі програми "Сніданок з 1+1".
"Ми розуміємо, що були зменшені певні виплати, але важливо те, що вони відновлюються і повертаються", — заявив міністр.
 
 
Наразі середня зарплата українського вчителя становить 13 тисяч гривень. Вона залежить від категорії педагога, його стажу роботи і, звісно, від навантаження. При цьому, звичайно є і вищі, і нижчі зарплати. Так, за невеликого навантаження у вчителя може бути й зарплата не вище 9 тисяч гривень.
 
Однак уже з 1 січня зарплати вчителів будуть підвищені на 10%. Таким чином, їхній середній заробіток з початку наступного року вже буде не 13, а 14 тисяч гривень.
Другий етап підвищення зарплати очікує на педагогів із 1 квітня. Тоді їхні заробітки зростуть ще на 12,6%, пообіцяв Лісовий. Отже з квітня середня зарплата вчителів становитиме вже 16 тисяч. І вона на цілих 3 тисячі гривень буде вища за ту, яку вони отримують зараз.
 
Звісно, таке підвищення, і такі зарплати навіть близько не відповідають кваліфікації і затратам праці учителів, наголосив міністр. Але сьогодні усе ж в пріоритеті – оборона держави, і всі це мають розуміти. Тому учителям кардинально підвищать зарплати уже після війни.
_____________________________________________________

Частини українських вчителів і медиків удвічі підвищать зарплату: хто може розраховуватина підвищення

Вчителям, держслужбовцям і медикам, які працюватимуть на деокупованих територіях, платитимуть підвищену зарплату. Працівників братимуть із кадрового резерву, який формується в кожній із цих галузей. Зарплата цих фахівців буде в 1,5 – 2 рази вищою, ніж отримують їхні колеги на решті території України.
 
.
 
Про це стало відомо з повідомлення віце-прем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.
"Тобто вдвічі більша зарплата (на територіях, де ведуться бойові дії) та у півтора рази, якщо там можливі бойові дії", - повідомила Ірина Верещук.
 
Крім того, за словами чиновниці, новоприбулих фахівців забезпечуватимуть на місцях житлом. При цьому до забезпечення житлом буде гнучкий підхід. Наприклад, вчителі та держслужбовці його потребуватимуть більше, адже працюватимуть там на постійній основі. А ось медики на деокупованих територіях і на територіях, де ведуться бойові дії, поки що працюють вахтовим методом, який себе вже виправдав.
 
"Ми відправляємо медичних працівників на 2-4 тижні з ротацією. Зібрали всіх бажаючих по всіх регіонах країни. Це понад 1 тис. працівників, які виявили бажання їхати на ДОТ та допомагати своїм колегам", - розповіла заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.
Втім, відрядження – це лише тимчасовий захід. Мінохоронздоров'я зараз активно формує кадровий резерв для постійної роботи на деокупованих територіях, уточнила чиновниця.
 
 
Вже практично сформовано кадровий резерв для роботи на деокупованих територіях і серед держслужбовців. На сьогодні в ньому налічується 1951 людина. Ці люди зараз перебувають у різних точках України, але готові за першим сигналом вирушити на нову роботу, повідомила голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина.
Розпочато формування кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях і серед педагогів, наголосив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.
 
Вчителі, які готові змінити місце роботи, поїхавши на деокуповану територію, мають звернутися до місцевого органу управління у сфері освіти. Відтак їм запропонують заповнити анкету (це можна зробити онлайн) і разом з нею подати копії документів про профільну освіту.