Михайлу Растьогіну заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
42-річний колишній заступник директора з навчально-виховної роботи Херсонського фізико-технічного ліцею, у липні 2022 року подав заяву до так званого «министерства образования и науки ВГА в Херсонской области» про призначення його директором «физико-технического лицея города Херсона», – повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.
 
Фейковий директор ліцею, через брак бажаючих працювати під росіянами, підшукував кадри у колектив закладу.
Колаборант «опікувався» організацією вступної компанії у «навчальний заклад» та набором абітурієнтів.
 
 
Забезпечив ведення документообігу виключно на російській мові. Свою діяльність зрадник здійснював у відповідності до норм держави-агресора – федеральних державних освітніх стандартів. Від так званого «министерства образования и науки Херсонской области» особисто отримав підручники на навчальний рік, завезені з території рф. Заробітну плату підлеглим працівникам виплачував у російських рублях. – повідомляє Управління СБУ в Херсонській області.
 
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Нагадаємо, що херсонський вчитель фізики та астрономії Михайло Растьогін увійшов до 50-ки кращих викладачів за версією щорічної національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2019.Національну премію в 2017 році заснувала Громадська спілка «Освіторія». Ця премія реалізовується за сприяння Українського культурного фонду.
 
.