На переговорах між українською та російською делегаціями у Стамбулі, окрім визнання Криму і ще чотирьох регіонів російськими, представники Москви вимагали, щоб Київ закріпив свій нейтральний статус у вигляді невступу до НАТО.
Наміри України вступити до ЄС та НАТО закріплені в Конституції. Про її зміст у понеділок, 19 травня, український президент Володимир Зеленський нагадав журналістам під час прес-конференції. 
Зокрема, турецький журналіст запитав у президента, чи розглядає Україна позаблоковий статус для себе. 
 
"Що стосується статусу - в України є статус, він у Конституції України, там усе написано. Я впевнений, що конституцію Туреччини ви знаєте, якщо буде час - можете трохи почитати й українську", - сказав український лідер, відповідаючи на запитання, чи обговорюватимуть на переговорах нейтральний статус України та невступ до НАТО, як того вимагає Російська Федерація.
 
 
Нагадаємо, восени 2018 року президент Петро Порошенко запропонував внести зміни до Конституції та закріпити курс України на вступ до Європейського союзу і членство в НАТО. Конституційний суд дав позитивний висновок щодо цієї пропозиції.
 
Вже 7 лютого 2019 року схвалений Конституційним судом законопроєкт про закріплення курсу країни на європейську та євроатлантичну інтеграцію був підтриманий депутатами Верховної Ради.
Позаблоковий або нейтральний статус означає, що держава не є членом жодного військового союзу і зобов’язується не вступати до них у майбутньому. У випадку з Україною це б означало перегляд курсу на євроатлантичну інтеграцію, закріплену в Конституції.