Президент України Володимир Зеленський звернувся до влади Польщі та Євросоюзу на тлі масових протестів польських фермерів, які влаштували блокаду українського кордону.
Відповідне відео опублікувала прес-служба глави держави у середу, 1 лютого.
За словами Зеленського, він доручив українському уряду найближчим часом, а саме до 24 лютого, вирушити на кордон із Польщею, "оскільки ця блокада на кордоні, на жаль, додає загроз і для постачання зброї нашим хлопцям на фронт".
І я прошу тебе, Дональде, пан прем'єр-міністр (прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, - ред.), теж приїхати до кордону. Анджей (Дуда, - ред.), пане президент, я прошу тебе підтримати цей діалог . національна безпека. Ми не повинні це затягувати. Найближчими днями дають нам шанс це зробити ", - сказав президент.
Він наголосив, що також готовий бути на кордоні поряд з українськими чиновниками.
" Я хочу звернутися зараз до Єврокомісії: треба зберегти єдність у Європі. Це фундаментальний інтерес Євросоюзу. Тому Україна звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії – також для спільних інтересів та припинення політичних маніпуляцій ", – додав Зеленський.
Також президент України звернувся польською мовою до громадян Польщі:
“ Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь. Не можна принижувати один одного, не можна принижувати ні українських, ні польських фермерів. Нам потрібна єдність. Нам потрібні рішення – між нами, Україною та Польщею, і на рівні всієї Європи” .