Михайло Сокирко понад місяць тому виїхав з окупованого села на Херсонщині до Кривого Рогу разом з дружиною та дитиною. Пізніше повертався у село за дітьми від першого шлюбу і потрапив у полон.
Про те, що довелося пережити — чоловік розповів кореспондентам Суспільного.
 
"Я з села Мала Олександрівка Бериславського району Херсонської області. Після окупації села виїхав, але потім повернувся, аби дітей забрати. На першому блокпосту я проїхав, а на другому чеченці були. Один з них навіть документи не взяв, одразу попросив показати палець. Сказав: "что-то не то с пальцем", - розповідає Михайло.
Після цього чоловіка повели у хлібний магазин, наставили автомати, казали, щоб зізнався у тому, що він снайпер. Але Михайло говорив, що цивільний і що їде, аби вивезти з села дитину.
 
 
"Автомати кинули, затягли мене в інший магазин, наказали роздягнутися. Дивилися на плечі, чи нема слідів від "розгрузок", прикладів. Потім сказали штани зняти. А я два роки у Києві працював плиточником, стояв на колінах, коли плитку клав. То їм не сподобалися мої коліна", - каже чоловік.
 
Дружина Михайла, Олена, згадує: чоловік зателефонував о 9-ій годині а вже об 11-ій телефон виявився вимкнений.
"Сподівалась, що він через якийсь час, годину-дві, з`явиться, але не з`явився. Написала тоді оголошення у соцмережі, що зник. Почала шукати", - говорить жінка.
Михайла тим часом привезли мене в поліцейський відділок у Великій Олександрівці. Зав`язали очі і відправили в камеру у підвал. Там майже дві доби катували.
 
"Заходили двоє, нічого не питали, били й виходили. Потім грали у "російську рулетку". Один витягав револьвер, діставав патрони: один перд тобою, інші — в кишеню клав. Потім той один патрон заряджав. Я вже на третій раз збагнув, що коли він заряджає, інший — б`є. Я ухиляюся, а в цей момент патрон вже в барабані. Він при тобі прям крутить його, а потім клац, і стріляє. Оп, каже, знач тобі повезло, і виходять", - розповідає Михайло.
 
.
 
Він каже: ніхто з ним не говорив, лише били. Зламали шість ребер і пробили легені.
Відпустили Михайла після того, як до відділку прийшли його мати, сестра та батько. Сказали, що син і брат зник, та куди й навіщо він їхав. Пообіцяли, що відпустять.
 
"Кинули мене у машину, висадили біля заправки. Я вийшов, дали мені цигарку, підкурили, документи віддали, портмоне. Кажуть: йди. Я розвернувся, йду, а сам думаю "Господи, хоч би не пальнули", - розповідає чоловік.
Нині Михайло на підконтрольній ЗСУ території. Його дружина каже: нікому не бажає того, що пережила їхня родина.
______________________________________________________________________________________________________

Тортури та зґвалтування, – Веніславський розповів про звірства росіян на Херсонщині

На Херсонщині росіяни вчиняють такі самі злочини, як і на інших українських територіях. Вони викрадають людей, проводять тортури та ґвалтують жінок.
Про це 24 каналу розповів член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський. Окупанти вчиняють злочини проти цивільного населення, яке перебуває на тимчасово окупованій території.
"Вони (росіяни – 24 канал) викрадають людей, проводять тортури, ґвалтують жінок. Це та війна, яку рашисти звикли вести у нас на території й за яку вони будуть безперечно відповідати", – наголосив нардеп.
 
Херсонщина обов'язково буде звільнена
За словами Веніславського, попри усі намагання окупантів, українці на Херсонщині чітко демонструють, що їх абсолютно не цікавить перспектива внесення цієї території до складу російської держави.
Наш рух опору демонструє там свої дії. Мирні громадяни, попри ті загрози, які їм адресують, показують проукраїнську позицію. Тимчасова окупація Херсона, те, чого вдалося досягнути у перші дні війни, має свої негативні моменти, – розповів депутат.
 
 
Веніславський переконаний, що у 2022 році територія Херсонщини обов'язково буде звільнена від російських загарбників.
"У мене сумнівів щодо цього взагалі немає", – додав нардеп.