Два села Бехтерської територіальної громади повстали проти замовчування резонансної ДТП, в якій постраждала дитина. Жителі Круглозерки та Приморського сьогодні збиралися на екстрену сходку.  Вони впевнені – слідство випускає з поля зору важливі обставини аварії на користь водія, який це вчинив. Минулої суботи  «Рено Кенго» збив 12-річного велосипедиста. Все сталося на тихій дорозі місцевого значення, між двома селами. Хлопчик повертався додому в Приморське з Круглозерки, розташованої всього за 2 кілометри. До сусіднього села велосипедом часто їздить до друга. Тітка Євгена говорить, тоді він встиг подзвонити батькам, що вже вирушив. Але доїхати не судилося…
 
Зараз Женя у дитячій обласній лікарні. З місця ДТП «швидка» забрала хлопчика у непритомному стані.  За його життя боряться медики. В дитини численні травми, та найбільше постраждала голова.
 
 
«Тяжке ураження головного мозку, субарахноїдальний крововилив. Медикаментозний сон і була кома. Тому прогнози говорити зарано», — розповіла завідувачка реанімаційного відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні  Людмила Покропивна.
 
У лікарні поряд із Женею його мама і тато. Батькам зараз не до інтерв’ю, тому поспілкуватися з ними не вдалося. Тим часом односельці родини обіцяють, що не дадуть спустити справу на гальмах. Люди підозрюють, що співробітник охоронної фірми перевищив швидкість. Звертають увагу на достатньо великий гальмівний шлях на місці ДТП. Він тягнеться метрів на 20 і заходить у кювет. Там валяються уламки від бампера  «Рено».
 
«От тепер можемо уявити, яка тут була швидкість, що перше дерево зніс, а друге його зупинило. Бачите, де уламки?», — розповідає житель Приморського Олександр Гром.
 
.
 
Крім того, на сходці звучить інформація про те, що картина після ДТП зазнала рокіровок… дещо переміщувалося. Різницю помітив Леонід Опенько, який проїжджав там двічі. Чоловік говорить, що перший раз, коли він побачив місце ДТП, велосипед був посередині дороги. Коли ж повертався назад, двоколісний був в іншому місці, як і взуття потерпілого.
 
«Це свідчить про те, що прибирали капці та велосипед трохи туди, вниз», — говорить чоловік.
Першим на місце ДТП приїхав власник охоронної фірми, в якій працює водій «Рено Кенго». І вже він викликав поліцію. Чому це не зробив сам кермувальник, незрозуміло. Хоча в його шефа пояснення є.
 
«Коли я під’їхав, то він його на лівій руці під голову тримав, дитину.
-Ну так він міг викликати поліцію, а потім Вас?, — перепитую.
-Ну так як, він з людьми викликав «швидку» і подзвонив мені.
-А поліцію чого він не викликав?
-Ну слухайте, ну така ситуація. Ну що, може ще треба було подзвонити батюшкі, ну кому ще подзвонити?», — говорить власник охоронної фірми, місцевий підприємець Артем Дзиговський.
 
 
Сходку жителів двох сіл бізнесмен вважає «заказухою». Водій був за кермом автівки, яка належить його родині. Чоловік говорить, що це один із найкращих співробітників охоронної фірми. Сам Дмитро Ніколаєв якраз був на роботі, журналістам вдалося з ним поспілкуватися. Він говорить, що все сталося з вини юного велосипедиста.
 
«Я їхав 60 кілометрів на годину. Тому що побачив, що він їде посеред дороги. Я взяв ліворуч і ліве колесо пішло узбіччям зустрічною смугою. Тобто, ви розумієте, яка відстань була від нього? У той момент, коли я з ним порівнявся, хлопець повернув не праворуч, куди мав повернути, а ліворуч», — говорить водій.
 
Чому ж тоді велосипед лежав на правому узбіччі? Щось не стикується. Тут чоловік не приховує, що двоколісний на місці дійсно переміщувався, але це, мовляв, робила поліція. Щоб відкрити проїзд на дорозі… У момент оформлення ДТП, виходить. Цікаво, що представники поліції, які прибули на сходку, зазначили, що пересувати транспортні засоби на місці ДТП категорично забороняється. Також правоохоронці додали, що водія не затримували, для цього немає підстав. Чоловік проходить у справі як свідок.
 
 
«Про підозру нікому не повідомлялося і водія не затримували. Для того, щоб повідомити особі про підозру, нам необхідно якраз висновки експертиз, про які вже я говорив», — коментує начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Херсонській області Дмитро Думанський.
 
Експертизи у проваджені можуть тривати місяцями. А тим часом у ДТП не знаходиться свідків. У слідства є єдина версія того, що сталася, водійська. Як все було, міг прояснити запис з відеореєстратора «Рено Кенго». Але в поліції зазначили, що на місці ДТП такий не виявили. У селян інша інформація. Мовляв, одразу після аварії водій декільком людям говорив, що на відеореєстраторі все знято.
 
«П’ятеро чи шестеро чули, що він казав про реєстратор цей. Що він є, шо він був там. А тепер реєстратор десь  зник, а в свідченнях тільки водій цієї машини. Більше ніхто нічого не бачив і не чув. У нас запитань дуже багато. Хочемо справедливості», — говорить місцевий житель Іван Данилюк.
 

 
Сьогодні на зборах жителів двох населених пунктів у с. Круглозерка було багато журналістів, зокрема, знімальні групи низки центральних телеканалів. Люди сподіваються, що широкий розголос не дасть затерти гучну ДТП і слідство неупереджено розбереться, як же все було насправді. Історія Жені не може залишати байдужим його односельців. Бо люди бояться й за власних дітей.
Марина САВЧЕНКО