Дорослі жінки становлять майже половину (46,4%) отримувачів тимчасового захисту у ЄС, діти майже третину (33,4%), дорослі чоловіки - трохи більше п'ятої частини (20,2%) від загальної кількості.
Станом на кінець жовтня 2023 року, 4,24 млн людей, які виїхали з України після російського вторгнення, отримали статус тимчасового захисту у країнах ЄС, понад 98% із них - громадяни України, повідомляє Євростат.
 
На кінець квітня цього року статус тимчасового захисту в ЄС мали 3,9 млн осіб, на кінець липня - 4,1 млн осіб.
Найбільше українців зі статусом тимчасового захисту в Німеччині - (1,21 млн осіб, 28,7% від загальної кількості), Польщі (960 620 осіб, 22,7%) та Чехії (364 450, 8,6%).
 
 
У порівнянні з кінцем вересня 2023 року кількість українців з тимчасовим захистом зросла у всіх країнах ЄС, крім Данії – там вона знизилася на 4,5% (-1700 осіб).
Найбільше кількість шукачів захисту зросла в Німеччині (+20 465, +1,7%), Чехії (+6490, +1,8%) й Нідерландах (+4005, +3,0%).
Дорослі жінки становлять майже половину (46,4%) отримувачів тимчасового захисту у ЄС, діти майже третину (33,4%), дорослі чоловіки - трохи більше п'ятої частини (20,2%) від загальної кількості.
________________________________________

Чехія змінює умови надання безкоштовного житла українцям

У Чехії змінять умови надання тимчасового захисту та безкоштовного житла для українських біженців. Із 1 січня заяву можна буде подати тільки в одному Крайовому центрі допомоги Україні (KACPU) – у місті Острава.
Обирати регіон та тип наданого державою житла українці не зможуть, повідомляє proukrainu.blesk.cz.
 
Із 1 січня подати заяву на тимчасовий захист та безплатне державне гуманітарне житло по всій Чехії можна буде лише в KACPU у місті Острава. Це стосується тих втікачів від війни, які не матимуть забезпеченого житла у Чехії. Цей центр працює три дні на тиждень: у понеділок та середу 8:00-16:00, у п’ятницю з 8:00 до 14:00.
Українці не зможуть обирати регіон, де їм буде надано державне гуманітарне житло.
 
Якщо людина має, де жити у Чехії, то заяву на тимчасовий захист треба буде подати до KACPU за місцем проживання (крім Середньочеського краю). Із 1 січня до заяви на тимчасовий захист необхідно додати довідку про наявність житла з офіційно завіреним підписом власника або особи, яка надає це житло.
Із 1 січня 2024 року заяву на тимчасовий захист, якщо людина має житло в Середньочеському краї, можна подати тільки в KACPU у Празі.
 
.
 
Якщо людина приїжджає до Чехії просити тимчасовий захист і їй ніде зупинитися, вона може звернутися за екстреним розміщенням. Короткочасний притулок працює цілодобово та може бути наданий лише за адресами:
Ostrava, Dr. Malého 1356/17 (+420 771 288 779);
Brno, Hněvkovského 30/65 (+420 770 132 569).
_____________________________________________

Норвегія змінить умови для українських біженців

Уряд Норвегії посилює умови допомоги українським біженцям, щоб зробити країну менш привабливою для прихистку. Зміняться правила надання житла, виплат та поїздок в Україну.
Перегляд правил допомоги пов'язаний із великою різницею із умовами для українців у сусідніх країнах, повідомляє РБК-Україна з посиланням на nrk.no.
 
Щоб зменшити потік нових біженців, уряд змінить правила надання житла. Зокрема, новоприбулі зможуть звертатися лише до Національного центру прийому у муніципалітеті Роде. Якщо люди поїдуть в інші регіони, їм не нададуть житло і транспорт.
"У нас і надалі будуть щедрі умови, але ми відмовимося від використання найдорожчих та готелів", – зазначила міністр юстиції Эмілі Энгер Мель.
 
Згодом українців планують розміщувати у звичайних центрах прийому біженців.
Планується скасувати виплати для дітей, які прожили у країні 12 місяців, які виплачують заднім числом після продовження посвідки на проживання. Їх замінять постійною допомогою на дитину з другого року навчання. Перехідні умови для сімей, які прибули у Норвегію до запровадження змін, в уряді ще погоджують.
 
 
Серед інших змін – посилення контролю за поїздками в Україну, щоб люди із захистом залишалися у Норвегії. Дозвіл на проживання зможуть анулювати, якщо поїздка суперечитиме правилам. Поїхати додому можна буде з поважної причини.
 
Потік українців до Норвегії за останні два місяці був на 50% більший, ніж сукупно до Данії, Швеції та Фінляндії. У серпні виплати для українських біженців у Норвегії були удвічі вищі, ніж у Данії, та у 2-4 рази вищими, ніж у Швеції.
Водночас рівень працевлаштування українців у Норвегії низький – з серпня по жовтень частка тих, хто працює, зменшилася з 19,3% до 18,1%. При цьому у Данії офіційно працевлаштовані 56% українців з тимчасовим захистом.