Наразі 705 жителів Херсонщини перебувають у російському полоні. Про це на пресконференції повідомив заступник прокурора Херсонської області Олександр Михалік.
"Де саме вони перебувають? Не в кожному випадку нам відомо. Разом з тим досудове розслідування з цього приводу проводиться", — сказав Михалік.
 
За його словами, станом на 25 травня з полону повернулись 725 людей, правоохоронці розслідують 1 430 справ з приводу викрадення та незаконного утримання жителів Херсонської області.
Заступник прокурора області повідомив що на деокупованих територіях Херсонщини виявили 11 катівень: сім — у Херсонському районі та чотири — у Бериславському.
 
 
"По деяких кримінальних провадженнях обвинувальні акти стосовно громадян України та представників держави-агресора направлені до суду. Ми проводимо цю роботу, особам обираються запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, вони оголошуються у розшук. Ця робота проводиться постійно", — сказав він.
 
Раніше​ британський адвокат Вейн Джордаш, який спільно з українськими правоохоронцями розслідує воєнні злочини армії РФ у Херсоні повідомляв, що під час окупації Херсона у місті "працювали" близько 20 катівень, куди забирали та піддавали тортурам українських активістів. Скільки людей утримували в них остаточно не відома.
На початку травня 2023 року у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що російські військові облаштували у відділу поліції тимчасово окупованої Чаплинки катівню.