Адвокат назвав небезпеку нового проєкту закону.
Адвокат Сергій Гула попередив, що в новому проєкті закону про мобілізацію передбачений арешт майна у чоловіків, які ухиляються від служби в армії. Він попередив, що доступ ТЦК до реєстру рухомого та нерухомого майна є вкрай ризикованим, оскільки виникають корупційні можливості.
Про це він сказав на своєму ютуб-каналі.
"Не з'явився до ТЦК по повістці. Виявили твоє майно, а це дуже легко. Бо відповідно до масиву законодавства, ТЦК матиме доступ до всіх реєстрів. Для мене це узурпація влади. Орган, який не є органом державної влади. Тобто формується такий законодавчий монстр. Я за те, щоб кожне відомство та організація навіть під час війни мали свої реєстри і ніхто інший туди не мав доступу. Той самий реєстр про рухоме та нерухоме майно. Це те саме майно, яке у вас є - машина, квартира, земельна ділянка. Мені за місяць писали сотні людей - я не отримував повістки, а мені вже дали штраф. Що мені робити? Я говорю про факт, що людина навіть не знає про повістку, а в один момент - арешт майна. А потім бігай по судах щонайменше пів року, щоб зняти арешт", - пояснив він.
Адвокат вважає, що такі зміни містять корупційний складник. Ризик втратити своє майно є у тих чоловіків, які живуть за кордоном.
"Абсолютно неадекватні зміни. От наклали арешт - корупція в ТЦК неймовірна, їхні дачі, статки бачила вся країна. От чоловічок з ТЦК отримав колосальний доступ до інформації про людину. Він бачить - яке гарне майно, машина, квартира. А у нього нічого нема. І от думає - а чого б не переписати. От є "чорні нотаріуси". І тоді перепишуть. Найбільше постраждають ті люди, які не живуть в Україні. От там спочатку заарештували - а потім забрали", - сказав він.
Юрист зазначив, що наразі цей проєкт закону не хвалили, а тому він сподівається, що зміни все ж внесуть.
___________________________________________________
Скасовувати статус обмежено придатних небезпечно – голова громадської організації про мобілізацію
Голова ГО "Принцип" прокоментувала нововведення у новому законі про мобілізацію.
У новому законі про мобілізацію можуть скасувати статус обмежено придатних для військової служби. Як зазначив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, питання придатності визначає не наявність різних груп інвалідності, а військово-лікарська комісія. Саме з огляду на це, за його словами, в новому законопроєкті залишили лише два поняття: придатний і непридатний до військової служби.
Голова та співзасновниця ГО "Принцип" Любов Галан у колонці "LIGA.net" пояснила, чому повністю скасовувати статус обмежено придатних небезпечно
Так, за її словами, є велика проблема з посадами для цих людей.
"Оскільки у нас тривають активні бойові дії і багато людей хворіють, мають поранення або вже заходять до війська із погіршеним станом здоров’я, велика кількість людей могла отримати цей статус в процесі служби і для них немає місця. Як наслідок, такі люди мають проблеми із переводами, або недоброчесні командири використовують таких людей для участі у бойових діях", - зазначила вона.
.
Любов Галан наголошує, що ця категорія людей має отримати більш конкретне визначення того, які функції в армії вони можуть виконувати.
"Зараз формулювання, яке було і є в 402-му наказі, – наприклад, непридатний до десантно-штурмових військах, придатний до служби в частинах забезпечення. Якщо грубо казати, то якщо ти в ТРО, то ти ж не в десантно-штурмових військах. Але насправді, твоє фізичне навантаження досить серйозне. Критерії, які прописані по родах військ у 402-му наказі, не зовсім відповідають реаліям сучасної війни, де люди в ТРО мають такі самі навантаження як і ті, хто служить в ДШВ", - зауважила вона.
На думку ГО "Принцип", тих змін, які будуть розроблені, попри те, що забереться статус обмежено придатний, недостатньо. Має бути проміжна категорія станів, які передбачатимуть службу в тилових частинах, частинах забезпечення тощо.
"Очевидно, що держава не зацікавлена в тому, щоб всі обмежено придатні звільнялися. Але ми вже почали обговорення з відповідальними органами про те, що все-таки потрібно врахувати можливість не служити на "передку". Є певні стани, коли дійсно людина може нести безпечну службу, приміром, в штабі, але якщо вона потрапить в умови бойових дій вона може нести загрозу не тільки собі, але і оточуючим. Це просто злочинно", - резюмувала Любов Галан.
___________________________________________________
Лише один документ: українцям пояснили як виїхати за кордон за новими правилами
Представник Держприкордонслужби України Андрій Демченко повідомив, що Державна прикордонна служба України завжди буде проводити ретельну перевірку умов виїзду та чітко дотримуватися законодавства.
Як особи з інвалідністю можуть перетинати кордон
Пропуск осіб через кордон як і раніше відбуватиметься відповідно до чинного законодавства, в тому числі й Правил перетину кордону для громадян України, які затверджені Постановою Уряду №57.
Ці правила встановлюють умови перетину кордону на час дії воєнного стану, особливо це стосується осіб, чоловічої статі, які не можуть покидати територію України.
Правилами чітко передбачені категорії осіб та умови, на яких громадяни можуть перетинати кордон.
Тож прикордонники вивчають документи, які дають підстави для виїзду особи. При цьому люди часто спекулюють умовами перетину кордону, виїжджаючи, наприклад, з іншою метою або використовуючи • фальшиві або фіктивні документи. Зазначимо,
• лише з початку року на кордоні відмовити виїзду 50 000 громадян України;
• 3 000 з них надали підроблені документи.
Виїзд з України осіб, в яких на утриманні троє та більше дітей до 18 років
Крім осіб, які прописані пунктами Правил перетину кордону, п. 2.6 говорить, що у випадку запровадження на території України воєнного стану право на перетин кордону мають й інші військовозобов’язані особи, що не підлягають призову на військову службу за мобілізацією.
До таких осіб належать чоловіки, на утриманні яких є троє та більше дітей у віці до 18 років. Такі особи отримують відстрочку від призову.
Зважаючи, що прикордонники виявляли безліч підробних документів, пов’язаних за багатодітністю, інспектори можуть перевірити цю умову виїзду, в тому числі за документами з ТЦК.
Тож, щоб безперешкодно виїхати з України потрібно надати:
виписку з ТЦК про прийняте рішення про відстрочку;
запис про відстрочку в військових облікових документах.