Громадян віком до 25 років можуть направляти на базову військову службу строком від трьох до п'яти місяців.
Про це у п'ятницю, 24 травня,  заявив  начальник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Роман Горбач на брифінгу у Медіацентрі Україна, пише НВ .
Він пояснив, що українське законодавство вже не передбачає термінової військової служби. Натомість запроваджено базову загальну військову службу та військову підготовку.
 
«Громадянин віком до 25 років може бути направлений на базову військову службу від трьох до п'яти місяців. За цей час він набуває військової спеціальності», — сказав Горбач і наголосив, що до 25 років громадяни не будуть призвані на військову службу.
За його словами, до досягнення громадянином 24 років він може самостійно обрати період, коли бажає пройти військову службу, але з 24 до 25 років вона стає обов'язковою.
 
 
Базова військова служба замість строкової та базова військова підготовка у вишах
Згідно з новим законом про мобілізацію, в Україні запроваджується базова військова служба — замість строкової, яку скасовано. Її повинні будуть пройти громадяни від 18 до 25 років (адже межу призовного віку в Україні вже знижено з 27 до 25 років). При цьому рік проходження служби до досягнення 24-річного віку можна обрати самостійно.
 
Встановлено терміни базової військової служби:

●  у мирний час, у особливий період (крім періоду дії військового стану) - до 5 місяців, з яких до 3 місяців здійснюється базова загальновійськова підготовка, до 2 місяців - професійна підготовка;

●  під час дії військового стану - до 3 місяців, з яких не менше 1 місяця здійснюється базова загальновійськова підготовка, до 2 місяців - професійна підготовка.

_____________________________________________________________

У працівників ТЦК можуть забрати частину повноважень: що пропонують в уряді

В Україні мають намір переглянути систему накладення штрафів на військовозобов'язаних. Зокрема, запропоновано позбавити ТЦК та СП права накладати штрафи на призовників та військовозобов'язаних за адміністративні правопорушення. Відповідний законопроект уже зареєстровано у Верховній Раді,  пише znaj.ua.
 
Проект закону, автором якого виступає нардеп Анатолій Бурмич, передбачає перегляд системи контролю за військовозобов'язаними та резервістами, зокрема, про порушення військового обліку, законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
 
.
 
Ініціатор законопроекту висловлює обурення тим, що керівники ТЦК та СП, які мають право накладати значні штрафи, можуть не мати відповідної юридичної освіти та професійного досвіду у цій галузі. Зокрема, "надмірна концентрація повноважень у межах одного органу (ТЦК та СП) може призвести до дисбалансу системи стримування та противаг у державній владі", зазначає нардеп у пояснювальній записці.
 
Наразі керівники ТЦК можуть самостійно штрафувати порушників мобілізаційного закону до 59,5 тис. гривень.
 
Пропозиція передбачає делегування компетенції у сфері накладення штрафів у військовозобов'язаних місцевих судах. Це може забезпечити більшу об'єктивність та справедливість при ухваленні рішень.