Війна могла закінчитись навесні 2022-го, якби Україна погодилася на нейтралітет.
Таку заяву зробив лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
«Метою Росії було додавити нас, щоб ми взяли нейтралітет. Це було головне для них: вони були готові до закінчення війни, якщо ми приймемо нейтралітет, як Фінляндія колись. І дамо зобов'язання, що не вступатимемо до НАТО. Це основне», – розповів Арахамія.
На запитання – чому Україна не погодилася, – він відповів, що для цього, по-перше, треба було змінити Конституцію, по-друге, немає довіри до росіян, що вони це виконають. Також він сказав, що до Києва тоді приїхав Борис Джонсон і сказав, що він не хоче нічого з росіянами підписувати та «давайте просто воювати».
_____________________________________________
Війну в Україні можуть заморозити, а за 2-3 роки розпочати знову, - прогноз експерта
Керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній зробив прогноз щодо розвитку подій на фронті. Він заявив, що війну з Росією можуть заморозити, а за кілька років відновити.
Політичний та економічний експерт проаналізував ризик тимчасового зупинення бойових дій. Він вважає, що нам потрібно менше розраховувати на допомогу Заходу та самим переводити економіку на військові рейки. Адже саме так робить країна-агресор.
На думку Загороднього, слід готуватися до скорочення допомоги міжнародних партнерів, зокрема від США.
"Необхідно налагоджувати власне виробництво, мобілізувати ресурси, змушувати банки кредитувати оборонку", - зазначив аналітик.
Політтехнолог зазначив, що в РФ є техніка та людські ресурси, ворога не потрібно недооцінювати. Також треба розуміти, що ніхто в цьому світі не горить бажанням "впрягатися за інших".
Чи можливі переговори з рашистами
Тарас Загородній розглядає можливість переговорів із окупантами, але лише на наших умовах. Одна річ, коли українська сторона погодиться на них в умовах відсутності зброї, інша – коли бойові дії перенесуть на російську територію.
"Якщо ж переговори почнуться, коли Україна бомбардує територію Росії, це буде зовсім інша розмова. Ми повинні розуміти, що сила вирішує питання. І ми самі повинні вирішувати свої проблеми, а не жебракувати", - пояснив фахівець.