ДБР повідомило про підозру двом працівникам фейкового «криміналістичного центру», який створили загарбники під час окупації Херсона.
Також завершено розслідування щодо ще одного колаборанта
Працівники ДБР повідомили про підозру двом чоловікам, які під час окупації Херсону російськими військами пішли працювати на ворога та брали участь у створенні фейкового «експертно-криміналістичного центру.
 
Один з них – колишній правоохоронець – отримав так звану посаду заступника начальника цього центру. Другий фігурант став «експертом по наркотичним речовинам».
Після звільнення Херсона обидва чоловіки разом з окупантами перемістилися на непідконтрольні Україні території.
Один з них підозрюється у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), другий фігурант – у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
 
 
Санкції статей передбачають до 15 років позбавлення волі та довічне ув’язнення.
Стосовно ще одного працівника так званого «Експертно-криміналістичного центру» досудове розслідування вже завершено. Обвинувальний акт направлено до суду.
Мешканець Херсона пішов на співпрацю з окупаційною владою в червні 2022 року. Він влаштувався у фейковий криміналістичний центр на посаду «експерта відділу автотехнічних досліджень».
 
Чоловік обвинувачується у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Процесуальне керівництво здійснює Херсонська обласна прокуратура