Виконував свій медичний обов’язок навіть дорогою в евакуацію. Директор Бериславської райлікарні на Херсонщині, депутат районної ради Север’ян Кардава виїхав на вільну землю сам і допоміг вибратися онкохворій сусідці, котра не могла отримати в окупованій області життєво важливий курс лікування від важкої недуги. 
 
«Дорогою було все – і перевірки речей та документів, і стояння у довгих чергах біля блокпостів. Та нам пощастило у тому, що російські військовослужбовці чомусь поспішали, надовго колону не затримували, та й обстрілів вдалося уникнути», - розповідає Север’ян Кардава. 
 
 
Так склалося, що впродовж останніх місяців очільник лікувального закладу не міг сповна віддаватися роботі – адже сам лікувався від ускладнень після ковіду. Однак рашисти не залишали його в спокої і вдома: приходили з обшуками аж двічі. Та принагідно вилучили в його оселі легальну мисливську рушницю (до війни, коли медик був при здоров’ї, полюбляв ходити на полювання). Втім, Север’ян Север’янович скромно зауважує, що то не до нього була така персональна увага. «Асвабадітєлі» оглядали хати й присадибні ділянки по всьому Бериславу. Воно й зрозуміло: рух опору на Херсонщині з кожним днем шириться. Й налякані окупанти вважають, що з «бандерівцями» чи  «партизанами» можна чи не в кожній домівці зіткнутися.