Народний депутат Вадим Івченко вважає, що чоловіки, які ухиляються від військового обліку, мають нести відповідальність у вигляді позбавлення деяких державних послуг.
Нардеп Вадим Івченко вважає, що покарання за ухилення від мобілізації має нагадувати штрафи за порушення правил дорожнього руху, коли людина отримує покарання за порушення закону про військовий облік. Це може бути, зокрема, право дітей ухилянтів вступати до ВИШів.
Про це Івченко розповів в інтерв’ю "Телеграфу".
"Блокування рахунків? Ні. Можна інші знайти заходи. Людину залишити без грошей, щоб вона десь помирала, це неправильно. Але інші заходи мають бути. Ви ж як водій штрафи отримуєте. Тут те ж саме: якщо ви не дотрималися закону про військовий облік, то маєте нести відповідальність", - вважає нардеп.
Він припускає, що покаранням у такому разі може бути обмеження в отриманні деяких державних послуг.
"Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не стоїш на військовому обліку, держава може тобі відмовляти в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу, або ти сам не вступиш до ВНЗ", - припускає нардеп.
Він також відповів на закиди про те, що такі покарання вважаються неконституційними.
"А скажіть, конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Всі чоловіки в Ізраїлі стоять на військовому обліку. І у нас також всі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на "нулі" чи на війні. Але на обліку ти маєш стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це нормальний процес", - сказав депутат.
_______________________________________________
Мобілізація в Україні: як працюватиме е-кабінет призовника - нардеп розповів
Однією із опцій електронного кабінета є оновлення даних у ТЦК.
Коли буде діяти е-кабінет призовника, тоді не потрібно буде йти ТЦК чи ЦНАП, щоб оновити дані військовозобов'яханого.
Про це розповів нардеп Вадим Івченко, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки в інтерв'ю Telegraf.
"От у тих, у кого нема, як вони обходяться без "Дії"? Носять із собою фізичні документи: права, паспорт. І тут постає питання вибору українців, які мають дотримуватися закону про військовий облік: що вони мають зробити? Оновити свої дані. Для цього є можливість прийти в ТЦК, прийти в ЦНАП або зробити це через електронний кабінет. Ви оновите свої дані, де ви проживаєте, а далі вже ТЦК будуть дивитися по комплектності", - розповів він.
.
Він пояснив, якщо, до прикладу, не вистачатиме 100 тисяч людей на штурмові бригади, значить, вони будуть набирати 100 тисяч туди. Якщо не вистачає 20 тисяч людей на ПВО, значить туди.
"А інші, наприклад, будуть займатися впровадженням кібербезпеки для забезпечення ефективності роботи ЗСУ. Тобто будуть виділяти людей за потребою на кожен вид Збройних сил", - зазначив він.
_______________________________________________
Законопроєкт про мобілізацію: чи ухвалить його ВР до кінця лютого – нардеп відповів
Нардеп розповів, коли Верховна Рада остаточно ухвалить закон про мобілізацію.
Верховна Рада може ухвалити законопроєкт про мобілізацію у другому читанні 22 або 23 лютого – до чергової річниці російського вторгнення.
Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів народний депутат від "Батьківщини", член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко.
За його словами, всі депутати та фракції подають свої правки.
"Це означає, що 20-21 лютого законопроєкт буде проходити комітет, бо 22-23-го його планують проголосувати до чергової річниці російського вторгнення", - зазначив він.
Вадим Івченко зазначив, що влада буде ухвалювати рішення про розгляд по скороченій процедурі, тобто буде обмежений час на зачитування правок.
"В регламенті є норми, які обмежують кількість правок, які можна ставити на підтвердження і захищати перед залом Верховної Ради", - резюмував він.