Сусідня Польща прийняла найбільшу кількість українців, які вимушені були тікати від війни. Незважаючи на нинішню ситуацію на кордоні, ця країна і досі залишається одним з основних напрямків виїзду наших громадян. Автобусні рейси до Польщі є і з прифронтового Херсона. Однак чи можна доїхати в сусідню державу з Херсона на автобусі напряму, чи все ж таки доведеться добиратися з пересадками, та скільки коштують квитки – «Гривна» спробувала розібратись. 
 
Нещодавно Херсонський міжміський автовокзал повідомив про відкриття нового автобусного рейсу з Херсона до польського міста Гданськ – "Херсон – Гданськ через Чернівці". Графік руху: щоп’ятниці. Також на сайті Херсонського автовокзалу є розклад рейсів до ще 5-ти польських міст: Ченстохови, Познані, Щецина, Варшави та Вроцлава.
 
 
Але, як нам вдалося дізнатися, зателефонувавши за номером, вказаним на сайті автовокзалу, із Херсона в польські міста прямих рейсів немає – лише з пересадками, зокрема в Миколаєві або в Одесі.
 
Ми запитали й про ціни на квитки. Для прикладу обрали три міста: Варшаву, Познань і Вроцлав. Найдешевшим виявися квиток до Варшави – 2600 гривень, до останніх двох – 3300 гривень. Зауважимо, що ціни на квитки можуть відрізнятися залежно від часу відправки автобуса.
 
Актуальний розклад руху автобусів, що відправляються з Херсонського міжміського автовокзалу можна знайти на сайті або зателефонувавши за номером: (050) 687-40-48.
 
.
 
До речі, як попередила нас працівниця автовокзалу, розрахуватися за квиток можна лише готівкою. Купувати їх бажано завчасно, краще  днів за 5.
 
Про відсутність прямих рейсів із Херсона за кордон «Гривні» також розповів херсонець, який часто передає посилки своїй дружині та доньці, які зараз знаходяться в Німеччині. За словами чоловіка, він користувався послугами перевізника, який відправляється біля АЗС на Миколаївському шосе. Цей рейс також непрямий – пересадка, за словами херсонця, відбувається в Умані.
 
«Той, що від Херсона до Умані, то підрядник якийсь. У них там дві машини, вони всі їдуть з різних куточків України, потім, наприклад, десь у Львові вони формують 2-3 великі автобуси вже такі, двоповерхові, і їдуть за кордон. Але з пересадками система налагоджена – ти під’їжджаєш, із автобуса в автобус пересів і поїхав далі. Не треба сидіти на автовокзалі, чекати наступного рейсу», – пояснив херсонець.
 
 
Ціни перевізника, посадка на автобуси якого відбувається біля АЗС на Миколаївському шосе, ми знайшли на сайтах із продажу квитків. Якщо вірити інформації із цих сайтів, доїхати до Варшави з Херсона (з пересадкою) можна за 1300 гривень, а, наприклад, до Познані – за 1500 гривень.
 
Також херсонець розповів про нещодавній досвід своєї сестри, яка декілька тижнів тому виїжджала на рейсовому автобусі до Польщі. За його словами, хоча автобуси й пропускають на кордоні першочергово (на відміну від приватних авто), його сестрі довелося чекати на пункті пропуску близько 4-х годин.
 
«Автобуси йдуть першочергово. Там одразу пачку паспортів у пасажирів зібрали, перевірили і все. Але якщо їдуть чоловіки призовного віку, то їх довго перевіряють. Моя сестра каже, що проходження кордону (разом із перевіркою декількох хлопців, які їхали разом з нею в автобусі) зайняло десь близько 4-х годин. У чоловіків довго перевіряли документи. Але всіх їх пропустили, бо у них було право виїзду», – розповів херсонець.