За словами доктора технічних наук Сергія Гапєєва, побудувати тунель довжною 4,5 км під колишнім Каховським водосховищем можна як поверхневим, так і підземним методом. Однак важливо врахувати, що це завдання важко виконати непомітно.
 
Останнім часом побільшало інформації щодо можливого підкопу росіянами тунелю під обмілілим Каховським водосховищем. Наскільки це можливо, пояснює експерт, доктор технічних наук Сергій Гапєєв.
 
 
У своєму коментарі для «Суспільного», Гапєєв наголосив, що будівництво такого тунелю потребує великої уваги до деталей та матеріалів. Зокрема, для переправи диверсійно-розвідувальних груп потрібна капітальна споруда, яка забезпечить не лише безпеку, але й комфорт переміщення зі зброєю та індивідуальним захистом.
 
За розрахунками фахівця, такий тунель повинен мати ширину не менше 70 см та висоту понад 1,5 метра. Його будівництво, зазначив Гапєєв, може тривати принаймні пів року. Не тільки надійність, але й витримка від вогневого впливу та артилерійських снарядів стають ключовими аспектами, які треба врахувати: «Будівництво такого об’єкта важко не помітити», — додає експерт
 
Гапєєв порівняв цей процес із будівництвом метрополітену, вказуючи на потребу у значних ресурсах, комунікаціях та спеціальному технічному обладнанні. Відтак, навіть якщо російські окупанти будуть споруджувати тунель, то це процедура тривала і буде добре помітна.
 
.