Языковой омбудсмен Креминь хочет оштрафовать Кима за русский язык
Збирати врожай озимих на правобережжі Дніпра аграріям Херсонщини доведеться не комбайнами, а... сірниками. І так буде правильно.
У цьому переконаний голова обласної Асоціації фермерів Олександр Гордієнко.
 
"Частина полів у зоні бойових дій, палають уже зараз, і сотнями гектарів. Багато замінованих чи всіяних снарядами й іншими боєприпасами, які не вибухнули. Отже, самим власникам буде простіше пустити туди червоного півня, аби ці боєприпаси здетонували й на майбутнє вже не становили загрози. Це спростить і наступ українським військам - їм не доведеться на вигорілих ділянках знешкоджувати міни", - розмірковує Олександр Дмитрович.
 
 
На лівобережжі Дніпра збирання озимого ячменю та пшениці у розпалі. Але там виникає інша проблема: куди подіти збіжжя? Адже перекупники не дають за тонну продовольчого зерна більш як 60 доларів, або 2-2,1 тисячі гривень готівкою. А цього вкрай обмаль, аби принаймні окупити витрати на його вирощування.
 
"Ми вже підрахували, що весь виробничий цикл - від обробітку ріллі та підживлення ґрунту до винаймання комбайна для косовиці й пального для нього - загалом коштує щонайменше 15 тисяч гривень на гектар. Тим часом урожай озимих цьогоріч через посуху нижчий, і на богарі в середньому не перевищує трьох тонн пшениці з гектара. Відповідно, для відшкодування витрат тонну збіжжя треба продавати не менш як за п'ять тисяч гривень. Тобто в два з лишком раза дорожче, ніж нині пропонують посередники. Їхні ставки неприйнятні, бо глибоко збиткові для наших хліборобів, - продовжує Олександр Гордієнко. - Тож моя порада колегам така: притримати зерно у власних засіках, і поки що нікуди його не вивозити. Багато хто побоюється, що окупанти можуть його викрасти. Й справді, такі злочини непоодинокі. Але розтягують збіжжя переважно з елеваторів чи з тих складів, чиї власники евакуювалися. Красти зерно на очах його законних господарів рашисти все ж остерігаються, аби не наражатися на збройний спротив і не збурювати проти себе цілі села".
 
Виробники Херсонщини все ж сподіваються, що після визволення Таврії закупівельні ціни на зерно вирівняються, і це дасть їм змогу заробити. Адже на світовому ринку тонна продовольчої пшениці коштує далеко не 60, а понад 320 доларів! Та є ще міркування не тільки суто економічні, а й патріотичні. Продавати зерно з південного степу нині означає, що вивозити його будуть до росії. І тим самим зміцнюватимуть продовольчу безпеку держави-агресора, яка принесла українцям стільки горя й біди. Ніж зважуватися на такий зрадницький ґешефт, чи не краще піти на жертву й кинути у золотаву ниву сірника?!
________________________________________________________________________

У Херсоні «влада» загарбників виїхала з будівлі ОДА

 Херсоні окупаційній владі страшно, і вона розосередилася по місту.
Про це у Фейсбуці повідомив депутат Херсонської облради Сергій Хлань.
«Правітєльство» фсб-шників розселилось по лікарні, бо перебувати там, де були, їм страшно. Зараз фактично прикриваються людьми», - написав Хлань
 
.
 
В ефірі «Прямого» він зазначив, що колаборанти і загарбники виїхали з будівлі ОДА, звідки вони «імітували» свою діяльність як «влади». Нині окупаційна влада вже третій день як розосередилася по місту.
За його словами, гауляйтер колаборант Сальдо в дуже поганому стані - підвело здоров’я, колаборанти розглядають навіть можливість евакуації.
Як написав Хлань, російські військові метушаться, їм неспокійно і тривожно в області, бо ніхто не знає, чи доживуть до завтра, ЗСУ працюють абсолютно точно по військових складах.
 
Як передає Укрінформ, на Херсонщині через провал колаборантів, які мали стати «обласною владою», російські загарбники замінили їх зовнішніми кадрами. В області агресор призначив в «уряд» на керівні посади громадян рф. «Очільником» так званого уряду Херсонської області став калінінградський чиновник Сергій Єлісєєв.
______________________________________________________________________

«Дедлайнів бути не може». Данілов відповів на питання про звільнення півдня України до 11 вересня, коли РФ спробує його анексувати.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов в інтерв'ю РРадіо НВ прокоментував, чи може бути дедлайном визволення півдня України 11 вересня — день єдиного голосування в Росії, коли планується приєднати тимчасово окуповані території до країни-агресора.
 
«Тут ніяких дедлайнів бути не може. Це не змагання на якомусь виробничому процесі чи інші речі, а серйозна річ – війна, це життя людей. Військове керівництво вирішуватиме, що необхідно робити і так, як воно вважатиме за потрібне. Ми довіряємо нашим військам, довіряємо нашим військовим», - заявив він.
Данілов додав, що дедлайни, які встановлює Росія, «речі для нас абсолютно дикі та незрозумілі».
 
 
«Ми розуміємо, що перемога буде за нами. Жодних дедлайнів на війні бути не може, це неприпустимі речі. Війна — це мінлива ситуація, і думати, що ви можете все прорахувати і сказати, що це буде завтра, ми не можемо. Війна, на жаль, такий багатогранний процес, що покласти в одну формулу та зрозуміти, що 2+2 буде 4 — на війні так не працює», — підсумував секретар РНБО.
23 червня Центр національного спротиву, створений Силами спецоперацій ЗСУ, повідомив, що російські окупанти планують провести псевдореферендум про створення «республік» на тимчасово захоплених територіях у Херсонській та Запорізькій областях 11 вересня.
.