21 вересня православні віруючі відзначали Різдво Пресвятої Богородиці. Це одне з найважливіших (двонадесяте і неперехідне) для вірян свят, а для пастви церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Генічеську – ще й храмове свято. Відзначали його генічани завжди пишно, спробували не зрадити традиції і в окупації, однак це не зовсім вдалось. 
 
За словами вірян, традиційні церковна служба і хресний хід пройшли, як і раніше, а от пригощання біля стін храму вийшло більш, ніж скромним: кожен отримав тарілку каші з пшеничної крупи-арнаутки, рибну котлету, помідор, склянку компоту і булочку. Були і непрохані гості. Посеред служби зайшов колишній міський голова і нинішній прислужник окупантів, заступник «главы администрации Генического района» Олександр Пінаєв. Любитель «русского мира» взяв участь і у хресній ході – обійшов церкву з іконою. Коли святковий обід був у розпалі, до церкви навідався ще недавно головний гауляйтер міста, а нині перший заступник Віктор Разумний. Зрадник коротко привітав людей за столом і зник.  
 
 
Несподіванкою стала і роздача у храмі молитовників (такого, кажуть генічани, ніколи не було). Мало того, що всі молитви у книжечках стосувались одвічної біди росіян – пияцтва, так ще й в одній з молитов вірянам запропонували називатись «всероссийской паствой». Обурені люди прислали до нашої редакції фотопідтвердження.