Про життя в окупованому Херсоні він розповів у програмі "Люди нашого краю" для видання МОСТ.
У місті, яке перебуває в осаді росіян, Олександр провів 5 місяців. Останні 6 тижнів фотокору доводилося переховуватися, вдома він не жив. Таке рішення прийняв після того, як дізнався про викрадення одного з колег та отримання інформації про те, що його самого активно шукають окупанти. Коли ж з часом навідався додому, дізнався від сусідів, що якісь підозрілі особи декілька днів поспіль "пасли" під'їзд будинку, де розташована його квартира. Скоріше за все, їх цікавив саме Сашко. Фотокор Корняков завжди відрізнявся своєю патріотичною позицією, і з початком окупації Херсона висвітлював мітинги непокори городян. Коли ж їх окупанти придушили, почав фіксувати для медіа життя в захопленому місті.
"Я розробив методику як непомітно знімати телефоном. Лише одного разу помітили, що я знімаю. Це була продавець квітів, а так я ходив і все знімав", - говорить Олександр.
Фотокор не приховує, що в окупованому місті з кожним днем все менше жителів. Молоді тут майже немає, частіше зустрічаються пенсіонери. Людей вже мало навіть на ринках. Після обіду місто вимирає. На вулицях одні алкоголіки. Загалом у Херсоні зараз гірше, ніж було у 90-ті - всюди стихійна торгівля та пиятика.
З окупованої території Олександр не ризикнув вивезти професійний фотоапарат, забрав лише об'єктив. Боявся неадекватної реакції окупантів на блокпостах.
"Не забрав і жорсткий диск, бо виникнуть запитання: що ти там везеш, що там може бути? А там - архів і фото з минулих років, де патріотичні мітинги, факельні марші і т.д. І я міг би залишитися там (ред. на блокпосту)", - говорить Сашко.
Після виїзду на підконтрольну територію в Олександра з'явилося багато професійних планів. Хоче поїхати на деокуповану частину Херсонщини, збирати хроніку війни. Словом, залишається в професії. Новенький фотоапарат йому вже видали.
.