Після підриву Каховської ГЕС волонтери евакуювали декілька котів та собак до житомирського "Центру захисту тварин". Більшість з них вже знайшли нові домівки, однак кіт, на ім’я Херсон залишився і вже понад місяць проживає в центрі.
 
Про це Суспільному розповіла директорка житомирського "Центру захисту тварин" Олександра Мельник.
За її словами, кіт поки уникає контакту з людьми, боїться шуму, довго дивиться в очі того, хто намагається нагодувати його. Таким чином він визначає, чи можна цій людині довіряти.
 
 
"Волонтери привезли певну кількість тварин. Більшу частину з них одразу розібрали. Кілька собачок, які перебували у нас тимчасово, також швидко знайшли господарів, і залишився лише один котик. Він був у виснаженому стані, видно було, що він пережив часи голоду та стресу через обставини. Тому ми його взяли на догляд і зараз шукаємо для нього нову сім'ю", — говорить Олександра Мельник.
У кота є вада ока, але бачить добре. Полюбляє їсти паштет та приязний до інших котів.
 
"Його характер досить цікавий. Він любить, коли його гладять і пригортають. Добре ладнає з іншими тваринами, комунікабельний, любить поговорити, коли залишаєш його з іншими котиками. Але, що стосується людини, потрібно трохи часу, щоб він звик до нового оточення і знову повірив людям", — ділиться Олександра Мельник.
 
Лікар ветеринарної медицини житомирського "Центру захисту тварин" Михайло Колесник розповідає, що ймовірно, кіт раніше жив у сім'ї. Тварина охайна, ходить на лоток. У "Центрі захисту тварин" кіт вже пройшов необхідні медичні процедури.
 
.
 
"Він вже кастрований. Проведена дезінфекція від паразитів. Також бажано ще зробити вакцинацію. Він поступово адаптується до людей. Зараз вже видно покращення, він стає більш привітним до людей, хоча певний стрес у нього ще присутній", — каже Михайло Колесник.
 
В одній кімнаті з котом Херсоном проживають ще п'ять кошенят. Зі слів Олександри Мельник, цих тварин нещодавно підкинули до Центру захисту тварин.
"У нас є дві руденькі дівчинки, є одноока маленька кішка, теж після аварії, ми не змогли врятувати очко. Вона досить спокійна та лагідна. І ще у нас є двоє кошенят, яких ми вигодували, їх кинули напризволяще люди. Ми сподіваємося, що вони виживуть і знайдемо для них нові родини", — говорить директорка житомирського "Центру захисту тварин".
 
Олександра Мельник розповідає, що місцеві часто викидають домашніх тварин і Центр переповнений і котами, і собаками. Через це вони змушені відмовляти у прихистку тварин з деокупованих територій. Олександра ділиться, що на власному досвіді відчула, що турбота про тварин відволікає від думок про війну.
"Це відволікає і стабілізує емоційний стан від негативних думок. Це хороший релакс. Догляд за тими, хто сам не може про себе піклуватися, надихає і надає енергії. Я не уявляю, як можна жити без котів, і не любити їх", — каже директорка житомирського "Центру захисту тварин".