В селищі Каланчак на Херсонщині окупанти запрошують вчителів працевлаштовуватися в школи, а батьків - оформлювати дітей на очне навчання, обіцяючи викладання українською мовою, а також подарунки.
 
Відповідні оголошення можна знайти в соцмережах. Їх розміщує користувачка Юлія Васютинська. Неможна не звернути уваги й на те, якою мовою написані оголошення.
Вчителям обіцяють високі зарплати: 30-50 тисяч рублів на місяць, що вище теперішньої середньоросійської зарплати вчителя (згідно зі статданими, в середньому 22 тисячі - в обласний центрах і 15 тисяч - в невеликих містах і в сільській місцевості). Але така зарплата може бути свого роду «гонораром за зраду». До такого ж маневру росіяни вдавалися в окупованому Криму, коли в березні-травні платили вчителям багато, заплатили щедрі відпускні, але вже з вересня 2014-го перевели на досить-таки скромну зарплату. Те ж саме, скоріше за все, чекає й педагогів з окупованої Херсонщини, якщо окупація затягнеться хоча б на кілька місяців.
 
 
Щодо обіцяної української мови викладання, це теж навряд чи надовго, бо розвиток української мови й української культури не входить в плани окупантів, які марять про включення Херсонщини і усього півдня України до так званого «руського миру».
 
Обійянки стосовно зарплати й викладання українською мовою - ознака жорсткої кризи, в якій опинилися окупанти, готуючись до нового навчального року. Вони ніяк не можуть вирішити ані кадрову проблему в школах, ані проблему із наповненням класів.
Ванто зазначити, що користувачі соцмережі відреагували на оголошення зовсім не так, як очікувала його авторка.
 
А щодо авторки, то до війни вона розміщувала в соцмережі оголошення про продаж ячменію, а також контент з груп так званих ковід-дисидентів, які, судячи з публікацій ЗМІ про цей рух, координувалися з Росії.
______________________________________________

Залякування, арешти, катування: за пів року на Херсонщині військові РФ викрали 578 людей

За даними обласної прокуратури, з моменту російської військової агресії у Херсонській області зафіксовано факти викрадення або зникнення 578 людей. Серед них 18 депутатів обласної та місцевої рад, 47 правоохоронців та 2 священнослужителі. Наразі відомо про звільнення 341 жителя області, росіяни продовжують незаконно утримувати 237 людей.
Херсонець Іван на початку війни брав участь у бою біля Антонівського мосту, згодом почав допомагати теробороні та ходив на мирні мітинги. Через свою діяльність чоловік потрапив до полону.
 
.
 
"До мене подзвонив один із тероборони і домовився про зустріч. Коли я прийшов на місце зустрічі, мене заарештували. Як потім з'ясувалось, це була військова розвідка та ФСБ. Два тижні мене утримували в підвалі. Нас практично не годували, умови були жахливими, постійно були допроси. Мене важко били і катували", - розповів тероборонівець.
Журналіст Олег Батурін також був викрадений росіянами, після звільнення був змушений виїхати з окупованої Каховки.
 
"Виїзд був єдиною можливістю врятувати своє життя та життя своїх близьких після восьмиденного перебування в катівнях рашистських окупантів. Окупанти лише посилюють репресії, терор, продовжують викрадати мирних людей. Майже 5 місяців нічого невідомо про долю голови Голої Пристані Олександра Бабича. Невідома доля голови Горностаївської громади Дмитра Ляхна", - говорить Олег Батурін.
 
За час окупації росіяни викрали понад 60 представників органів місцевого самоврядування Херсонщини. Серед них - колишній міський голова Володимир Миколаєнко, який був учасником тероборони, розповів Сергій Нікітенко.
"Він мені повідомив, що знаходиться в Херсоні і що йому дзвонив і погрожував Кіріл Стрємоусов. 18-го квітня мені його дружина повідомила, що Володимира Васильовича викрали. Ну і всі бачили, як його катували пропагандисти російські. І з 3-го травня його сліди губляться", - говорить Сергій.
 
 
Нічого не відомо і про долю теперішнього міського голови Ігоря Колихаєва, якого російські військові забрали 28 червня, розповіла тимчасова виконувачка обов’язків Херсонського міського голови Галина Лугова.
 
"Наразі відома тільки дата із засобів масової інформації про викрадення Ігоря Колихаєва - це 28 червня солдатами російської федерації, недалеко від приміщення, де тимчасово мешкала на той момент Херсонська міська рада, яка виїхала зі свого законного місця по вулиці Ушакова. І наразі мені нічого невідомо про подальшу долю Ігоря Колихаєва - що з ним, де він і взагалі, як розвивається ситуація навколо нього", - повідомила Лугова.
_____________________________________________

Жителі Херсонської області зривають підготовку окупантів до "референдумів"

У тимчасово окупованих районах Херсонської області місцеві жителі перешкоджають підготовці загарбників до псевдореферендумів про приєднання до РФ.
Про це повідомляє видання з посиланням на Оперативне командування "Південь".
 
"У Херсонській області опір місцевих заважає росіянам провести всі організаційні заходи з підготовки фейкового волевиявлення ("референдумів" - ред.)", - заявили в ОК.
Уточнюється, що в окупаційних адміністрацій виникають проблеми з базами виборців і матеріально-технічною базою, які необхідні для псевдореферендумів.
В ОК "Південь" підкреслюють, що ворог не досяг успіху навіть у Генічеську, який став експериментальним майданчиком для всіх його планів.
 
 
"Центр опору закликає громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях бойкотувати псевдореферендум, щоб не допомагати росіянам створювати картинку для їх пропаганди", - зазначають в Оперативному командуванні.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Херсонській області пропагандистські канали щодня інформують про підготовку та проведення так званого "референдуму" і приєднання до Росії.
_____________________________________

"Все погано!" — ГУР перехопило розмову військових РФ про Антонівський міст

Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило чергове перехоплення телефонної розмови військових РФ, які дислокуються на Херсонщині.
За словами одного з них, після ударів Збройних Сил України на Антонівському мосту все погано, є пробоїни, один з них їздить і перевозить мостом поранених на інший берег.
Також військовий РФ розповідає про те, що командний пункт 56-ої бригади разом з особовим складом був знищений ракетою. Його співрозмовник скаржиться на проблеми з грошовим забезпеченням в армії РФ і зізнається, що пішов воювати заради грошей.