До кінця поточного року на вулицях Херсона встановлять сто надійних укриттів з модульних бетонних конструкцій, аби убезпечити пішоходів від рашистських обстрілів з лівобережжя Дніпра.
Перемовини про їх купівлю коштом міського бюджету з кількома виробниками веде Херсонська міська військова адміністрація. Очільниця ХМВА Галина Лугова поінформувала журналіста NewDay ua, що згадані укриття розраховані на різну кількість людей – від двадцяти до сотні осіб. У найбільших передбачений навіть туалет.
 
«Наразі скерували заявки до програми ООН, аби для кожного укриття отримати також і додатковий комплект речей – вогнегасник, аптечки, лавки, теплі ковдри, ємності для питної води тощо», – поділилася подробицями Галина Леонідівна.
 
 
Модульні укриття планують розміщувати біля зупинок громадського транспорту та інших майданчиків, де вдень є скупчення городян. В залежності від того, наскільки рух там пожвавлений, і будуть вибирати розмір укриття. Зайвими вони точно не будуть, і їх ціна значення не має, якщо йдеться про збереження людських життів. До того ж, бомбосховищ або відповідним чином обладнаних підвалів в обласному центрі обмаль, – така альтернатива їм знадобиться.
Володимир ДОРОФЄЄВ.
.