Жителі вулиць Чайковського та Причальної у Херсоні продовжують прибирати свої оселі від речей, які були затоплені через підрив російськими військами Каховської ГЕС. Вивозять меблі, побутову техніку, особисті речі, які стали непридатними до використання. Яку допомогу від держави, волонтерів та міжнародних організацій отримали херсонці і як зараз намагаються відновити своє житло, розповіли кореспондентам Суспільного.
За словами херсонця Григорія Колесника, вода в його оселі дійшла до другого поверху. Чи буде працювати газовий котел, колонка та плита після затоплення, не знає. На його вулиці поки немає газопостачання, також частина домівок без електрики. Григорій каже, отримав грошову допомогу.
"Від данської організації ми отримали кошти. Отримав п'ять тисяч також. Все отримав", — розповів Григорій.
Любов Пилипівна живе на сусідній вулиці Причальній. Її будинок був повністю затоплений, тому зараз живе у знайомих. Кошти від міжнародної організації та з міського бюджету не отримувала.
"Скільки треба ходити, скільки треба паперів, що у мене сил немає взагалі ходити нікуди, і не хочу", — говорить жінка.
.
78-річний херсонець Володимир Іванович поки живе у свого родича. Вода знищила все у його будинку.
"Все постраждало, все затопило, все викинули. Діти вже привезли нове. Груби немає, простінків немає. Одні руїни. Говорили, що в міськвиконкомі дадуть бригаду, щоб допомогти винести все. Тут стільки було глини. Все ж впало: каміння, глина з меблями. Ніхто нікого не дав. Приходили, ходять кажуть: за гроші. Кажу: нема, синок, у мене пенсія, ні", — розповів пенсіонер.
Володимиру Івановичу благодійники привозили питну воду, продуктові набори, матраци і розкладачки. Проте коштів не отримував.
"Роздають, те, що побачив. А так, щоб записатись десь, я не знаю. Ходити я не можу. Молоді ходять, бігають, на те вони й молоді", — ділиться чоловік.
Грошову допомогу від данського уряду отримала Любов. На ці кошти закупили будівельні матеріали.
"Ми з чоловіком вже набрали цементу, піску купили. Купили частково шпалери, фарбу. Ще багато що треба. Будемо ремонтувати, ми нікуди не дінемось", — говорить жінка.
За даними Херсонської МВА, 250 жителів цього району вже отримали грошову допомогу від Данської ради у справах біженців. ЇЇ розмір — 18 500 гривень. Всього у програмі передбачили виплати для шести сотень родин.