Інформація про формування на Херсонщині так званого «добровольчого батальйону» імені Василя Маргелова з’явилася в підконтрольних окупантами медіа.
Вступати до цього збройного формування закликають мешканців Херсонської області, які підтримують рашистську окупацію регіону і в неоголошеній війні, розв’язаній Росією проти України, готові воювати на боці ворога.
 
В інформації про створення незаконного збройного формування в чергове використовується, можливо, найпоширеніший з пропагандистських прийомів, які задіяні під час цієї війни: паралелі з Другою світовою.
Пропагандисти створюють в свідомості людей спотворену «реальність», де російські агресори ототожнюються з воїнами радянської Червоної Армії, які боролися з гітлеризмом, а українці – з гітлерівцями.
 
 
«Рішенням т. в. о. губернатора Херсонської області Володимира Сальдо створюється добровольчий батальйон ім. Героя Радянського Союзу, командувача ВДВ генерала армії Василя Пилиповича Маргелова, який у березні 1944 року силами 49-ї ДСД боровся з нацистською нечистю на нашій землі», – йдеться с повідомленні.
 
Далі йде пропагандистська маячня про «споконвічне бажання людини навести лад на своїй землі, захистити свій дім, своїх рідних та близьких». Від кого треба захищати дім і близьких, не згадується, але це мається на увазі і легко зчитується.
 
Зрозуміло, що усі мешканці Херсонщини, які вступлять в злочинне формування, яке окупанти називають «добровольчий окремий розвідувальний батальйон ім. Маргелова», стануть з точки зору українського законодавства кримінальними злочинцями.
 
.
 
І єдиною аналогією із Другою світовою війною в даному випадку може бути те, що і тоді, і зараз зрадники ступали на слизький шлях, який завершувався або розстрілом, або шибеницею, або ув’язненням.
Тих херсонських зрадників, які доживуть до суду, спіткає така ж доля.
 
Командує «батальйоном» зараз Олександр Коратаєв. Поки що достеменно невідомо, хто це, але чоловік із схожим прізвищем, але іншим ім’ям був в близькому оточенні «гауляйтера» Херсонщини Володимира Сальдо.
Ймовірно, командир «батальйону» – саме цей чоловік, який взяв собі «сценічний псевдонім», як це зробили дуже багато херсонських поплічників окупантів.